środa, 14 grudnia 2016

Książki z okienkami - nowości w bibliotece 6latka

Kreatywnie w domu

Nie ma lepszych książek dla dzieci od książek pełnych tajemnic, ciekawostek z całą masą okienek, w tym i podwójne - okienka pod okienkami, ich rozmaite kształty, niespodzianki dotyczące kierunku otwierania... któż zatem nie pokusi się o sięgnięcie po takie książki? Nawet osóbki mniej zainteresowane naukami ścisłymi czy wiedzą o otaczającym nas świecie z przyjemnością zasiądą nad tymi pozycjami i z wielką ciekawością będą wertować strona po stronie a przy okazji całkiem nieświadomie zaczerpną trochę wiedzy.


Nauka bez tajemnic - świetnie wydana książka pozwalająca dzieciom odkryć tajemnice z zakresu biologii, anatomii i fizjologii człowieka, fizyki i astronomii. I chociaż książka zawiera jedynie 14 stron to uwierzcie mi zawiera ogrom informacji, ciekawych szczegółów o tym co nas otacza - od rozmaitych materiałów, z których różne przedmioty są wykonywane, poprzez rośliny, ludzkie ciało, mnóstwo ciekawych zagadnień z dziedziny fizyki (światło, dźwięk, siły fizyczne), aż po to, co nieco bardziej odległe - planety, gwiazdy, ciała niebieskie. Wszystkie poruszone tematy zostały zilustrowane i wyjaśnione w taki sposób aby zaciekawiły one najmłodszych - prawa fizyki przedstawiono na klarownych przykładach, do tego znajdziemy w książce kilka propozycji ciekawych eksperymentów.


Nasz świat. Pytania i odpowiedzi zawiera ponad 60 okienek oraz dużą rozkładaną mapę świata. Dzieci znajdą tu nurtujące je pytania odnośnie otaczającego nas świata... bo dlaczego Ziemia jest okrągła, a niebo – niebieskie? Dlaczego wybuchają wulkany i co sprawia, że wieje wiatr? Dlaczego morze jest słone?Ile jest na świecie oceanów?  W którym kierunku jest północ? Kiedy powstało pierwsze miasto? I co znajduje się pod ulicą? To tylko niektóre z występujących tu pytań, na które dziecko znajdzie odpowiedź. Ciekawe informacje zostały urozmaicone zabawnymi ilustracjami. Na końcu dziecko może rozwiązać specjalnie przygotowany dla niego test.
Odkrywcy i podróżnicy. Książka z okienkami. Sprawdźcie sami... to książka, w której dzieci poznają dzieje i przygody najbardziej znanych odkrywców i podróżników. Wyprawy do Ameryki, odkrywanie wysp i wysepek z oddalonych archipelagów, niebezpieczne wyprawy do biegunów lub w kosmos, przygody Marco Polo, Kolumba, Cooka czy Darwina  to zdecydowanie nie nasza bajka ale mimo to książka zachwyca. I nie oznacza, że nie sięgamy po nią. Owszem, sięgamy ale nie z taką miłością jak do dwóch poprzednich ;) Zdecydowanie polecam ją wszystkim młodszym i nieco starszym wielbicielom podróży.
 

Jeśli chodzi o ilustracje we wszystkich pokazanych przeze mnie dziś książkach są przedstawione  w bardzo ładny, przyjemny dla oka, estetyczny sposób. Całość prezentuje się na prawdę świetnie.

Książki nie są nadmiernie przeładowane informacjami. Są one w ilości odpowiedniej do ogarnięcia przez dziecko wczesnoszkolne. Ciekawostki podane są w bardzo przystępny i prosty sposób,  sprytnie ukryte pod okienkami, przyjemność ze zgłębiania takich książek jest jeszcze większa. Strony są grube, kartonowe a rogi zaokrąglone. Nauka bez tajemnic/ Nasz świat. Pytania i odpowiedzi/ Odkrywcy i podróżnicy. Książka z okienkami. Sprawdźcie sami...

 
Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates