sobota, 10 grudnia 2016

Księga zagadek

Kreatywnie w domu
Olusia, mój 3,5latek wpatrzona w starszego brata za wszelką cenę chce robić wszystko to co on. Robię co mogę aby w bardzo fajny sposób wprowadzić i ją w świat logicznego myślenia i łamigłówek. Bo trening umysłu jest ważny także u takich maluchów. Dziś będzie o bardzo fajne książce, pełnej zagadek, przy której fajnie bawi się nie tylko dziecko. Wspólnie spędzony czas jest czasem najważniejszym.


Księga zagadek to aż 120 stron wspaniałej zabawy, zabawy począwszy od zagadek, łamigłówek, labiryntów poprzez zadań, w których należy dobrać coś w pary, dostrzec czego brakuje albo co jest nie tak. Ogrom zadań trenujących spostrzegawczość. Każde zadanie o innym stopniu trudności... jedno łatwiejsze, inne trudniejsze a każde z nich dostosowane do umiejętności i możliwości przeciętnego przedszkolaka.


Plusem tej książeczki jest fakt, iż każdą kartkę można wyrwać i dać dziecku do rozwiązania. Dziecko nie męczy się z całą książką i opadającymi ciągle kartkami. Wyrywane kartki sprawiają, że z książki może korzystać jednocześnie więcej niż jedno dziecko. Wyrywam kartki, wręczam Oli i Kubie i mogę delektować się chwilą przerwy ;)

Piękne, barwne ilustracje przyciągają uwagę i zachęcają dzieci do działania. Mnóstwo zagadek a w dodatku wśród zadań są i takie, które należy wyciąć, złożyć i można się bawić zabawkami stworzonymi z papieru. I choć są one mało trwałe to jednak własnoręcznie zrobione i dają ogromną satysfakcję dzieciakom.


Księga zagadek to mądrze i ciekawie spędzony czas. Dziecko rozwiązując kolejne zadania nawet nie wie ile korzyści z tego czerpie a wszystko to w formie zabawy. Brawo!

Wydawnictwo Olesiejuk
Autor: Alain Gree
Ilość stron: 120
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016


Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 Comments:

  1. Córka zawsze najbardziej lubiła łączenie kropek i labirynty! Jak była młodsza miałysmy w domu kilka takich książeczek, ale żadna nie była tak pięknie wydana :) Teraz jest jednak większy wybór!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates