czwartek, 15 grudnia 2016

Świat przyrody i nauki

Kreatywnie w domu

Dwie książki (Świat nauki oraz Świat przyrody), które miałam na oku od dłuższego czasu ukazały się właśnie pod nową postacią, złączone w jedną niesamowitą książkę, której nie mogliśmy nie posiadać. O ile ociągaliśmy się z posiadaniem dwóch wymienionych wyżej książek, o tyle tą chciałam mieć dosłownie natychmiast :D A dlaczego? O tym przekonacie się poniżej...


Świat przyrody i nauki - niesamowity przewodnik małego odkrywcy. To nietypowa książka zachęcająca dzieci do odkrywania świata na własną rękę, do wykorzystywania zdobytej wiedzy w terenie. Moc pomysłów które każde dziecko może wykonać samo czy też z pomocą dorosłych. 
Książka jest dość obszerna, ma fantastyczne realistyczne ilustracje, oddające detale i najistotniejsze dla omawianego tematu szczegóły. Każde zwierzę wygląda jakby żyło i miało wyjść zaraz z książki. Jeśli chodzi o tekst to występuje on w równowadze z ilustracjami. Czcionka jest dość mała, więc dla początkujących czytaczy nie najlepsza, natomiast słucha się lektury wyśmienicie bo język jest bardzo prosty i dostosowany do uczniów pierwszych klas. 

Układ książki jest starannie dopracowany. Każdy dział oznaczony jest innym kolorem. Rogi kartek są odpowiednio oznaczone barwą a dodatkowo każdy kolor ma swój odpowiednik w spisie treści, dzięki temu jeszcze łatwiej jest się poruszać po książce. Każdy dział jest szczegółowo opisany, także bez problemu można znaleźć co czego szukamy.

Bohaterami książki są dzieci! To one wprowadzają Nas w świat przyrody i nauki. Ukazują jak należy się zachowywać np. w lesie, czy nad wodą, co zabrać ze sobą w celach odkrywczych i na co zwrócić szczególną uwagę. W książce tej bardzo fajny dodatkiem są proponowane eksperymenty i twórcze pomysły do samodzielnego wykonania przez dziecko bądź wspólnie z dzieckiem. Karmnik z butelki, zrobienie kryjówki czy oczko wodne w ogrodzie to tylko namiastka pomysłów znajdujących się wewnątrz tej książki. Wszystko dość szczegółowo opisane. Bardzo się nam one podobają i najchętniej to wykonalibyśmy je wszystkie na raz. 

Nauka jest pełna niesamowitych zjawisk, które warto odkryć. Warto też poznać nazwiska osób dzięki, którym świat jest taki jakim go teraz obserwujemy. Warto poznać te wszystkie historyczne odkrycia, zachłysnąć się niesamowitościami otaczającego nas świata. 
Ta książka to prawdziwa skarbnica pomysłów! Ponad 500 stron odkryć wartych przeanalizowania od deski do deski, od pierwszej literki po ostatnią kropkę.Wiedza podana w bardzo ciekawy, prosty sposób, który interesuje dzieci, rodziców i wszystkich kochających przyrodę. I jestem pewna, że Kuba nie rozstanie się z tą książką ani na krok. To wspaniały pomysł na prezent dla każdego młodego człowieka głodnego wiedzy dlatego z czystym sumieniem wam ją polecam!Świat przyrody i nauki. Przewodnik młodego odkrywcy
Data wydania: 2016
Format: 177x247
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 528
Wiek czytelnika: 6-8 lat
 

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates