poniedziałek, 5 grudnia 2016

Zestawy gier dla 3latków

Kreatywnie w domu
Nie tak dawno pokazałam Wam świetne puzzle sensoryczne - nowość Wydawnictwa Trefl ---> KLIK. Dziś pokażę Wam zestawy gier dla najmłodszych dzieci. Zestawy pochodzą z tej samej serii co puzzle FUN for everyone.


Zestaw W ogrodzie to bardzo fajny pomysł na połączenie nauki i zabawy - nauki owoców i warzyw. Zestaw, w którym podczas zabaw dzieciaki muszą wykazać się m.in. spostrzegawczością i dobrą pamięcią.


W skład zestawu wchodzi 48 kartoników z obrazkami warzyw i owoców (24 pary) oraz mini broszurka z propozycjami zabaw.Kartoniki można wykorzystać do wielu zabaw m.in. do segregowania na owoce i warzywa, na owoce i warzywa dziecku znane i nieznane (okazja do poznania tych nie znanych), segregowania owoców i warzyw kolorami itp, na te które rosną na drzewach i te, których część jadalna rośnie pod ziemią, na te, które należy obrać przed jedzeniem i te, które można zjeść ze skórką itp.

Można z dzieckiem poćwiczyć odwzorowania czy też bawić się w co się zmieniło (chowając jeden kartonik).


Można bawić się w owocowo-warzywne zgadywanki umieszczone w broszurce. Bardzo fajna rymowana zabawa.


Dzieci mogą poćwiczyć spostrzegawczość, grając w memo.


A nieco starsze przedszkolaki mogą zagrać w nieco odmienną i trudniejszą wersję memo - TUTTI FRUTTI.   Grać może w tą grę od 2 do 4 dzieci. 8 kartoników należy rozłożyć na środku obrazkami do dołu. Każdy z graczy otrzymuje również po 8 kartoników i układa je w zakryte stosiki. Każdy stosik musi liczyć 2 kartoniki. Gracz rozpoczynający odkrywa dwa kartoniki ze środka. Następnie odkrywa jeden ze swoich stosików. Teraz musi wymienić jeden z kartoników ze swojego stosika z odkrytym kartonikiem ze środka. Jeśli uda mu się skompletować parę w swoim stosiku, odkłada ją odkrytą. Jeśli nie, odkłada zakryty stosik na swoje miejsce i zakrywa kartoniki na środku. Kolejka przechodzi na kolejnego gracza. Grę wygrywa gracz, który jako pierwszy odkryje wszystkie swoje stosiki.

Jeden zestaw a daje tyle możliwości zabawy. Bardzo lubimy takie zestawy gier. Nie zajmują dużo miejsca na półce a różnorodność zabawy sprawia, że dziecko szybko się nie znudzi.Z drugim zestawem, który Wam zaprezentuję dziecko poćwiczy rozpoznawanie pór roku oraz nauczy się ich symboli. Zmiany przyrody jakie zachodzą przez cały rok przedstawione zostały za pomocą 24 puzzli. Dodatkowo do zestawu dołączona jest ramka do puzzli i super książeczka z propozycją 14 zabaw.


Dodatkowo puzzle mają specjalną warstwę dotykową. Każdy z nich na odwrocie posiada opis przedmiotu znajdującego się na puzzlu. I od razu nasuwa się zabawa w czytanie rymowanek i odgadywanie co przedstawia dany puzzel.Każdy z puzzli oznakowany jest symbolem danej pory roku - trójkąt to wiosna, kółko - lato, kwadrat - jesień a półokrąg to zima. Co najważniejsze wszystkie puzzle pasują do siebie i można je układać w dowolnej kolejności. Zabawę tym zestawem można zacząć od ułożenia puzzli. 

Można z dzieckiem poćwiczyć sekwencje słuchowe za pomocą czytanych dziecku wierszyków zamieszczonych w książeczce. Dziecko słucha i zgodnie z treścią wierszyka układa  puzzle.


Tak jak i w poprzednim zestawie tak i w tym można bawić się w segregowanie...  segregowanie puzzli na te, które możemy znaleźć na dworze i na te, które obecne są w domu, na te które zaczynają się na tę samą literkę, na te które przedstawiają przedmioty ostre i te które są delikatne itp.


Można układać z dzieckiem różne ciekawe historie... pewnego jesiennego dnia świeciło piękne słońce... i co to? Nagle spadł śnieg... śnieg przykrył swym puchem leżące na trawie żołędzie... Czy taka zabawa nie rozwija wyobraźni? Oj rozwija, rozwija i to jeszcze jak!
 Możliwości zabawy jest naprawdę sporo!

Jeśli nie macie pomysłu na Mikołaja czy pod choinkę to polecam. Świetne zestawy w bardzo fajny sposób wydane, rozwijające nasze najmłodsze pociechy.


http://www.kreatywnymokiem.pl/2016/12/wyzwanie-7-gier-w-7-dni.html

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

3 Comments:

  1. Świetna gra :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super! Nam szczególnie podoba się pierwsza propozycja!

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam karty do gry w memory za to, że można je wykorzystać na wiele sposobów. My mamy takie ze zwierzątkami, ale jeszcze nie wpadliśmy na to, że można je segregować według jakiejś cechy. Dzięki za podpowiedź!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates