czwartek, 15 grudnia 2016

Znajdź mnie

Kreatywnie w domu

Są książki, które nie znudzą się nam chyba nigdy! Tyle się ich przewinęło już przez nasz dom i wciąż je bardzo lubimy. Wciąż szukam nowych i nowych aby móc wraz z nimi rozwijać spostrzegawczość u moich dzieci ale i nie tylko. Książki choć złożone praktycznie tylko z ilustracji, w których tekstu jest niewiele, a wręcz wcale to są doskonałą okazją do wspólnej zabawy i tworzenia własnych opowiadań, których to dziecko staje się autorem.


Bohaterami książki jest rodzina Zwiedzalskich... mama Basia, tata Roman, Natalia, Michał, pies Szukacz i kot Śpioch. Zwiedzalscy są miłośnikami przygód i mistrzami gubienia ulubionych przedmiotów. Rodzinka wyrusza na wycieczkę po mieście... wybiera się do ZOO, wesołego miasteczka, zamku, galerii handlowej, na basen... Bardzo intensywny czas przed nimi ale przed nami również bo prócz zwiedzania, czeka nas mnóstwo szukania. Każda rozkładówka to inne miejsce odwiedzone przez Zwiedzalskich. Na każdej rozkłądówce szukamy wszystkich członków rodziny, zgubione przez nich przedmioty: lalkę Natalii, samochód Michała, telefon taty i torebkę mamy. To co należy odnaleźć wskazane jest na dole strony. Dodatkowo mamy do odszukania pary identycznych rzeczy, znalezienie różnic pomiędzy dwoma na pozór identycznymi przedmiotami, policzenie ptaków, myszy czy gwiazdek. Oprócz tego w lewym dolnym rogu na każdej rozkładówce znajduje się zegar, dzięki któremu wiemy gdzie znajdowała się rodzinka o konkretnej godzinie.


Znajdź mnie to jedna z nowości, która do nas zawitała w ostatnim czasie. To doskonały trening spostrzegawczości. Książka, która zainteresuje nie tylko przedszkolaków ale i starsze dzieciaki. A i rodzice nie przejdą obok niej obojętnie pod warunkiem, że dzieci ich do niej dopuszczą ;)

To książka całokartonowa i choć ma tylko 16 stron to na prawdę jest godna uwagi.  Znajdź mnie. Przygoda w mieście
Wydawnictwo Dragon
Autor: Przemysław Liput
Ilość stron: 16
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016


http://www.taniaksiazka.pl/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates