wtorek, 17 stycznia 2017

Planeta Ziemia

Kreatywnie w domu
Za dzieckiem należy podążać. Wiadomo dzieci są różne... jedne interesują się anatomią, inne pociąga matematyka a jeszcze inne fascynują wiadomości odnośnie naszej planety. Wiek 6latka to taki typowy wiek, który chciałby wiedzieć wszystko. To taki wiek, który zadaje masę pytań, na które oczywiście chciałby usłyszeć odpowiedź. Ja nigdy nie byłam dobra z geografii, biologii czy historii. Fakt 5 miałam ale jakoś nie specjalnie przepadałam za tymi przedmiotami w szkole. Co zrobić gdy taki 6latek non stop zadaje pytania, na które Ty nie znasz odpowiedzi? Przecież nie będę non stop siedzieć przed komputerem i sprawdzać odpowiedź. Zbawieniem moim okazują się bardzo dobre publikacje m.in. od Wydawnictwa Olesiejuk, które bez najmniejszych skrupułów podsyłam mojemu 6latkowi.


Planeta Ziemia to cudownie wydana książka o naszej planecie. Dzięki niej Ziemia i wszechświat nie będą skrywać przed moim 6latkiem żadnych tajemnic.


5 rozdziałów a każdy z nich przepełniony jest wspaniałymi fotografiami i zaskakującymi faktami. Ilustracje są dość szczegółowe a przestrzenne przekroje wręcz zapierają dech w piersiach. Codziennie przeglądamy kartkę za kartką i nie możemy się im nadziwić. Od razu piszę... będzie duuuuużo zdjęć bo nie mogłam się powstrzymać aby ich Wam nie pokazać.

Pierwszy rozdział to ogrom informacji odnośnie układu słonecznego. Poznajemy tu historię wszechświata, strukturę galaktyk, skrupulatnie opisana została każda planeta. Najważniejsze informacje i ciekawostki odnośnie słońca i księżyca. Wszystko przejrzyście i ciekawie skomponowane. Z resztą zobaczcie sami...
 Drugi rozdział to geologia...  skały, gleba, minerały, kamienie szlachetne. 


Kolejny rozdział to daje odpowiedź m.in. na pytania o skorupę ziemską czy ruchy płyt tektonicznych. Dostajemy wyjaśnienie chociażby takiego zjawiska jakim jest wybuch wulkanu czy trzęsienie ziemi.


Przedostatni rozdział po brzegi wypełniony jest roślinnością...
 

Czy wiesz dlaczego pogoda zmienną jest a deszcze zapowiada swoje nadejście? Skąd się bierze mgła? A rozbłyski na niebie podczas burzy? Te i wiele innych ciekawych zjawisk zostało opisane w ostatnim rozdziale.Na końcu jak przystało na dobrze wydaną książkę znajduje się słownik z krótkim objaśnieniem pojęć.


Ja jak i mój 6latek jesteśmy oczarowani tą książką. Bez dwóch zdań książka ta powinna znaleźć się w każdej domowej bibliotece. Ponad 250 stron pełnych ciekawych informacji przedstawionych w bardzo fajnej formie. I te ilustracje. Twarda oprawa dodaje jeszcze większego uroku tej książce. Książką tą z pewnością będą zauroczeni uczniowie starszych klas podstawówki. Ale jak już wspomniałam młodsi miłośnicy wiedzy nie przejdą obok niej obojętnie.


Wydawnictwo Olesiejuk
Ilość stron: 256
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Ciekawa... Fajne ilustracje i sporo wiedzy przekazanej w krótkich formach.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates