środa, 25 stycznia 2017

Popatrz i dopasuj

Kreatywnie w domu
Książki... co zrobić gdy dzieci są od nich uzależnione? Póki wołają o litość a ja nie mam już gdzie wstawiać kolejnego regału... A książek jak na złość ciągle przybywa. Ostatnio doszła super seria dla maluszków. Idealna dla mojej 2latki.


Seria Popatrz i dopasuj liczy sobie 8 książeczek. Każda książeczka to inna tematyka. Z książeczkami dzieci wkraczają w świat liczb, poznają kolory, zwierzęta wiejskie i nie tylko, środki transportu i inne pojazdy.  Książeczki te są ubogie w tekst... jedynie skromne podpisy pod obrazkami. Jedynie a jednak tworzą one całkiem bogaty słownik dla dzieci uczących się mówić. Tekst, tekstem ale nie on jest tu najważniejszy, nie to sprawia maluchom największą frajdę w przeglądaniu tych książeczek. To wyjmowane elementy! To one robią furorę! Na każdej ze stron znajduje się po jednym, dwóch lub trzech elementów, które możemy wyciągać i wkładać z powrotem na miejsce. Zabawa w wyciąganie i wkładanie elementów to świetne ćwiczenie percepcji wzrokowej malucha oraz ćwiczenia manualne dla jego małych rączek.

Książka mają grube śliskie strony. Są bardzo kolorowe. Nie do zdarcia. U nas maglowane każdego dnia a dalej wyglądają jak nowe.

Polecamy tą wspaniałą serię książeczek. Ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla swojego malucha.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 Comments:

  1. Czy ma Pani wiedzę czy te książeczki są dostępne w jakimś sieciowym sklepie?

    OdpowiedzUsuń
  2. były kiedyś chyba w Biedronce :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates