niedziela, 22 stycznia 2017

Powiedz mi! DLACZEGO?

Kreatywnie w domu

Po euforii jaką wywołała książka Powiedz mi! ILE? koniecznie musiała pojawić się u nas kolejna książeczka z tej serii... Powiedz mi! DLACZEGO?


Blisko 200 pytań i odpowiedzi zaspakajających dziecięcy głód wiedzy. Dlaczego trawa jest zielona? Dlaczego zimą pada śnieg? Dlaczego świeci słońce? Dlaczego zęby wypadają? Dlaczego... dlaczego? Setki pytań... też tak macie?Książka podzielona jest na 6 działów: Historia, Przyroda, Nasze ciało, Zwierzęta, Życie codzienne oraz Wszechświat. Odwiedzacie dział, na który macie właśnie ochotę. Tu nie ma przymusu czytania kartka po kartce.


Pytania są konkretne i takie same są odpowiedzi. Dlaczego rycerze walczyli ze sobą? Dlaczego Dlaczego piraci często mieli drewnianą nogę albo przepaskę na oku? Dlaczego woda w morzu jest słona? Dlaczego w ogrodach pojawia się rosa? Dlaczego kury nie latają chociaż mają skrzydła? Dlaczego światło przyciąga owady? To tylko mała część tego co znajdujemy w książce. Wszystko wytłumaczone krótko i w łatwy do zrozumienia sposób. Dzieciaki z pewnością nie będą miały problemów z pochłanianiem nowej wiedzy. Do każdego pytania znajdziemy fajną, zabawną, bardzo kolorową ilustrację. Czego chcieć więcej Chyba tylko więcej takich książek!

Nasz świat jest tak fascynujący, tak nieprzewidywalny, tak dziwnie i jednocześnie wspaniale funkcjonujący, że samą przyjemnością jest odkrywać te wszystkie rzeczy, dowiadywać się tylu ciekawostek, a nawet uczyć tylu nowości.

Bardzo fajna książka. Całość nie tylko wygląda świetnie ale też właśnie taka jest :)
Gruba, sztywna okładka, śliskie i elastyczne strony, wszystko razem połączone za pomocą dużej, grubej i mocnej sprężyny. Jak dla mnie jest to książka nie do zdarcia!

Jeśli macie w domu przedszkolaka rządnego wiedzy to ta pozycja jest ewidentnie dla niego :)


Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk
Autor: Emilie Gillet
Ilość stron: 108
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. Mamy książeczki i szczerze polecamy😊 zapraszamy do nas, polecamy kolorowanki z wydawnictwa Olesiejuk😊

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas do kompletu dołączyła jeszcze jedna część " Czy wiesz jak?" też polecamy, dla ciekawych świata dzieciaków to książkowe must have🤗 https://uploads.disquscdn.com/images/db893a7ff77cf29cb7674af9877e9a3c3a0410b4fe44e5093cee4a90bc74e494.jpg

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates