wtorek, 10 stycznia 2017

Układam świat. Atlas z puzzlami magnetycznymi

Kreatywnie w domu
Magnesy uwielbiają wszystkie dzieciaki. Puzzle prawie wszystkie. A połączenie obu tych rzeczy w jedno to dopiero gratka. Wydawnictwo Adamada wyszło na przeciw dobrej zabawie połączonej z nauką i dało nam możliwość niebanalnej podróży... podróży przez wszystkie kontynenty.


Układam Świat – Atlas z puzzlami magnetycznymi jest bardzo dobrze przemyślaną zabawką edukacyjną. I nie chodzi tu tylko o puzzle a bardziej o wiedzę jaką one przekazują. Puzzle po ułożeniu przedstawiają mapą świata. Dodatkowo każdy kontynent ma inną barwę. Wszystko podpisane i wyróżnione innymi kolorami, dzięki czemu nawet młodsze dzieci, nie będą miały problemu z przyporządkowaniem koloru do kontynentu lub kraju do kontynentu. Mało tego takie ułożone kolorami państwa łatwiej zapadają w pamięć. Dziecko zapamiętuje je w sposób fotograficzny. Kojarzy dane państwo z kolorem a kolor z kontynentem.

Całość jest dość dużego formatu i składa się z 83 puzzli.


Oprócz puzzli zestaw zawiera książeczkę pełną podstawowych informacji, bez zagłębiania się w szczegóły, ale naprawdę interesująco opowiedziane fakty oraz ciekawostki. Są również mapy a na zakończenie quiz dla znawców tematu. 


Jeśli chodzi o puzzle to są one dość cienkie ale zwinne, nawet nie precyzyjne, małe paluszki powinny sobie z nimi poradzić. Mapa ta niestety nie jest przeznaczona do powieszenia na ścianie, to typowo podłogowa układanka. Magnesy nie mają tak dużej mocy i w pozycji pionowej zwyczajnie osunęłyby się z mapy. Nie mniej jednak dla mojego 6 latka puzzle te są nie małym wyzwaniem a zarazem ogromem możliwości odkrywczych.
Całość jest pięknie zilustrowana, pokazane są ciekawe miejsca, charakterystyczne budowle, przedmioty, stroje - wszystko to w bardzo atrakcyjnej formie, zachęcającej dziecko do zabawy. 
 Ja uważam, że mądrych zabawek nigdy dość. Edukacja przez zabawę to jest coś wspaniałego. Z zestawem Układam świat dziecko uczy się nie tylko orientacji na mapie ale i pogłębia swoją ogólną wiedzę z geografii. Dla mnie bomba! Kuba uwielbia zdobywać tak sprytnie przez zabawę przemyconą wiedzę. Czego chcieć więcej? POLECAMY!


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Fantastyczne! Kolorowe, sympatyczne, a przy tym jakże edukacyjne :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates