piątek, 17 marca 2017

Matematyczne karty pracy

Kreatywnie w domu
Matematyka... uwielbiany przeze mnie przedmiot w szkole. Udało mi się również zaszczepić miłość do niej u mojego najstarszego dziecka. Mój 6latek uwielbia rozwiązywać łamigłówki matematyczne, przeliczać, dodawać, odejmować, logicznie myśleć. Przerobił już wiele ćwiczeń przeznaczonych dla klasy 1, choć pierwszą klasę rozpocznie dopiero we wrześniu. Rozglądając się za ciekawymi nowościami dla niego trafiłam na bardzo fajne karty pracy. Miałam je na oku już dłuższy czas ale dopiero teraz się na nie zdecydowałam.


Matematyka. Karty pracy do ćwiczeń w domu i w szkole to książki, których materiał został opracowany zgodnie z aktualna podstawą programową. Nie ma obawy, że dziecko nie będzie czegoś wiedzieć bowiem karty pracy zostały ułożone według stopnia trudności i zmieniają się wraz z wiedza dziecka. Zadania dostosowano do możliwości dziecka i są tak ułożone by je zaciekawić. Zeszyty mają ciekawą formę... wyrywane karty pracy. Karty pracy są bardzo przejrzyste. Może nie są zbyt kolorowe ale przynajmniej zbędne kolory nie odciągają wzroku dziecka od tego na czym powinno się skupić :) Zadania na jednej karcie są wymieszane w taki sposób aby karta nie miała samych łatwych bądź samych trudnych zadań. W ten sposób dziecko jest zachęcane do pracy a nie zniechęcane.


Pierwszy zeszyt przeznaczony jest dla pierwszoklasistów. Znajdują się w nim zadania dotyczące dni tygodnia czy nazw miesięcy. Dziecko nauczy się korzystać z zegara i liczyć pieniądze. A wszystko będzie obracać się wokół dodawania i odejmowania w zakresie 20. To mamy opanowane dlatego pierwsza część została odłożona dla Oli.Drugoklasista z kolei poćwiczy dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, mnożenie i dzielenie, pozna znaki rzymskie, banknoty, figury geometryczne oraz jednostki miar i wag. Od tego zeszytu Kubulek zaczął przygodę z tą serią. Idzie mu całkiem dobrze. Sam od siebie przyszedł do mnie aby wytłumaczyć mu... tabliczkę mnożenia. I ja się pytam... jak żyć :P On chodzi do zerówki a chce zdobyć wiedzę z 2 klasy! Chyba zauważył, że większość ćwiczeń wypełnianych przez niego zatrzymuje się właśnie na tym dziale.Trzecioklasista to już wyższa szkoła jazdy ;) Zakres dodawania, odejmowania w zakresie 1000, zadania tekstowe. Bardzo fajne ćwiczenia sprawdzające wiedzę dziecka. Warto je mieć i sprawdzać nad czym dziecko musi jeszcze popracować a co ma już opanowane.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. Blondynki Kreatywnie18 marca 2017 11:41

    Super szkoda ze niema kolorów troche monotonne ale zadań sporo

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates