wtorek, 7 marca 2017

Poznaje świat i kropka!

Kreatywnie w domu

Poznaję świat i kropa! to świetna seria książek, w skład których wchodzą ciekawe opowiadania... nie za krótkie nie za długie. Głównym bohaterem całej serii jest tytułowa kropka, która wypada z książki i wspólnie ze swoimi nowo poznanymi przyjaciółmi chce rozwikłać mnóstwo zagadek. Tekst, jakim napisane są książki jest bardzo prosty i zrozumiały dla dzieci. Kolorowe i zabawne ilustracje bawią ale i nawiązują do poruszanych zagadnień ciekawie je obrazując, zdecydowanie przyciągają uwagę najmłodszych czytelników. Pierwszą książkę z tej serii opisywałam jakiś czas temu TUTAJ. Moje dzieciaki zachwyceni przygodami małej niebieskiej, jakże sympatycznej i niezwykle dociekliwej Kropki wielkim entuzjazmem zareagowali na kolejne książki.Poznaję świat i kropka! Dlaczego kurzu przybywa i czemu parzy pokrzywa to książka, w której poruszonych zostało wiele interesujących tematów związanych ze światem przyrody i zjawiskami w nim zachodzących... skąd biorą się włosy i czym one w ogóle są, co to jest kurz, jak powstaje i czy to on jest sprawcą uczuleń, jak to się dzieje, że w chmurach nie braknie wody na deszcz i skąd ona w ogóle się w nich bierze, jak to się dzieje, że niebo jest niebieskie, czemu parzy pokrzywa i co przyniesie nam ulgę na oparzenia.Poznaję świat i kropka! Co dzieje się w kosmosie i czemu ząb jest nie w sosie... już sam tytuł wskazuje, że będzie groźnie. Bolący ząb... dentysta... to brzmi groźnie. Asię boli ząb a dziewczynka nie ma odwagi przyznać się do tego swojej mamie. Czeka ją wizyta u dentysty. Kropeczka stara się przekonać przyjaciółkę, że nie ma w tym nic strasznego, ale Asie upiera się przy swoim. Koniec końców okazuje się że nie taki diabeł straszny, jak go malują.  Tak zaczyna się kolejna przygoda naszych dwóch przyjaciółek, podczas których dowiemy się jak zbudowany jest ząb i dlaczego boli oraz jak wyglądały dawne wizyty u dentysty i leczenie chorych ząbków. Poza tym przeczytamy mnóstwo bardzo interesujących rzeczy na temat... kosmosu. 

Poznaję świat i kropka! Skąd się biorą pory roku, gdzie słoneczko jest po zmroku to najnowsza książka z tej serii. Ponownie zostają poruszone tematy związane ze światem przyrody... nadeszła jesień a co za tym idzie zrobiło się niezwykle kolorowo, liście zmieniły barwy czemu nie może nadziwić się Kropka. Dzieci czytając książkę dowiedzą się m.in. skąd się biorą pory , dokąd odlatują ptaki i dlaczego samoloty, choć tak ciężkie, mogą wzbić się w powietrze.Na końcu każdej książki znajduje się podsumowanie... bardzo krótkie, proste i zwięzłe poruszanych w książce tematów.

Książki czyta się błyskawicznie a to dlatego, że nie sposób się przy nich nudzić. Kropeczka jest bardzo śmieszna i bardzo dociekliwa nie sposób jej nie polubić. Zwyczajnie zwariowaliśmy na jej punkcie :)


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates