niedziela, 4 czerwca 2017

Masza i niedźwiedź przyjaciółmi dzieci są!

Kreatywnie w domu

Telewizor... to coś co włączane jest u nas w domu bardzo rzadko. Równie rzadko, dzieciaki oglądają bajki. Nie dlatego, że im nie pozwalam. Nie oglądają bo najzwyczajniej w świecie nie mają na nie czasu w ciągu dnia ;) Wyjątek stanowi bajka przed kąpaniem lub tuż po kąpaniu. Zazwyczaj wtedy leci Masza i Niedźwiedź, którzy zdecydowanie zawładnęli sercami moich dzieciaków. Dlatego jak zobaczyłam nowości Egmontu od razu oczka mi się zaświeciły a moim dzieciakom jeszcze bardziej!


Egmont doskonale wie jak uszczęśliwić dzieciaki. Połączenie książki i puzzli to jest to! W dodatku z takimi bohaterami! Pięć, trzydziestoelementowych układanek, które znajdują się wewnątrz książki oraz krótkie teksty nawiązujące do układanego obrazka to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Ilość elementów układanki jest odpowiednia zarówno dla mojej prawie 3 jak i 4latki. I pisząc o 3latce wcale a wcale nie mam tu namyśli świetnego rozwiązania jakie zastosowało wydawnictwo, mianowicie pod puzzlami ukryty jest taki sam obrazek co znacznie ułatwia zadanie początkującym układaczom puzzli. Moja 3 latka bez problemu układa puzzle na stole, nie korzystając z podpowiedzi. Zamawiając tę książkę nie pomyślałam o tym, że jak zamówię jedną to będą w domu ciągłe "wojny" o nią ;) 


Jeśli chodzi o jakość... strony zrobione są z grubej i solidnej tektury. Jest to książka idealna na prezent, z pewnością robi wrażenie zarówno na dzieciach jak i dorosłych.


Masza i Niedźwiedź. Czytam i układam (poprosimy o więcej takich książeczek ;))


A jak wszystkie puzzle zostaną ułożone dziewczynki zabierają się za twórczość artystyczną... Dzięki kolejnej wspaniałej książce Masza i Niedźwiedź. Witajcie w naszym lesie! Leśne szablony mogą samodzielnie narysować a później ozdobić dowolną techniką Maszę i całą leśną ferajnę. Książeczka, która zawiera szablony ze wszystkimi głównymi postaciami bajki. Szablony są solidne, plastikowe, dzięki czemu dzieciaki nie muszą ograniczać się jedynie do kredek... mazaki, farbki również mogą iść w ruch. Dodatkowym plusem jest spirala, za pomocą której połączone są kartki książki. Swoboda w przekręcaniu kartek i ogromna wygoda.


Poza szablonami z książki dzieciaki poznają głównych bohaterów i poznają ciekawostki na ich temat.


Na deser, gdy dziewczynki troszkę się zmęczą układaniem puzzli i malowaniem mam dla nich pozycję, przy której będą mogły odpocząć... mama czyta - dzieciaki słuchają. Moje bajeczki o psikusach i psotach to 8 krótkich opowiadań z ogromną ilością ilustracji z kreskówki zdecydowanie się podoba! Opowiadania wesołe, ciekawe, dynamiczne. Mały format książki sprawia, że można zabrać ją dosłownie wszędzie... na spacer, na wycieczkę, do auta... wszędzie.


A Wasze dzieciaki lubią Maszę?

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates