piątek, 23 czerwca 2017

Teoria Muzyki dla maluchów cz.1

Kreatywnie w domu

Nie znam dziecka, które od najmłodszych lat nie pałałoby miłością do muzyki. Wystarczy puścić ją w głośnikach a pupa nawet już raczkującego malucha zaczyna podrygiwać. Dzieci uwielbiają grać na instrumentach a im głośniej wydają one dźwięki tym jest on bardziej uwielbiany przez dzieci. Starsze dzieci z kolei uwielbiają (często nie świadomie) grać na nerwach rodziców :D Jak zatem w ciekawy sposób wprowadzić dzieci w świat muzyki tak aby teoria nie była dla nich nudna a jej nauka ciężka i żmudna ale interesująca i zachęcająca dzieci do pogłębiania swojej wiedzy? Odpowiedź może być tylko jedna... za pomocą książki :)


Teoria muzyki dla maluchów to świetna książka, która wprowadza dzieci w krainę dźwięków. Pięknie i pomysłowo wydana. Podział na rozdziały sprawia, że książka jest bardzo przejrzysta.W pierwszej części książki znajduje się wiele zabaw i ćwiczeń pomagających dzieciom przyswoić wiedzę z zakresu podstaw edukacji muzycznej – klucze, pauzy, nuty. Dzięki bardzo sympatycznym zwierzakom, dzieci poznają cały alfabet muzyczny. Dzieci w książce znajdą rymowanki, zagadki, pisanie po śladzie, kolorowanie - wszystko to w formie najbardziej lubianej przez dzieci. I te naklejki dołączone do książki, wspaniały motywator do pracy. Na końcu książki znajduje się test, w którym dzieci mogą sprawdzić nabytą wiedzę. Wszystko opracowane przez specjalistów. Ja jestem pod wrażeniem tej książki. Mojemu 6latkowi ewidentnie przypadła do gustu. Z taką książką zdobywanie wiedzy teoretycznej to czysta przyjemność! Brawa dla autorów za pomysł i wykonanie!
Książkę można nabyć w wersji polskiej jak i angielskiej. To pierwsza część z serii książek Teoria Muzyki dla malucha. Mam nadzieje, że kolejne części będą równie fajnie wydane co pierwsza. Czekamy z niecierpliwością :)

Teoria muzyki dla maluchów cz.1

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

4 komentarze:

 1. 75zł? No bez przesady :/

  OdpowiedzUsuń
 2. A tak z ciekawości. Ile zaplaciłby Pan za taka ksiazke edukacyjna? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Greg Markowski26 lipca 2017 23:02

  25 - 50 zł to jest

  OdpowiedzUsuń
 4. Kupiłam mojej córeczce, która uczy się grać i zarówno ona jak i jej nauczycielka sa bardzo zadowolone. Ksiażka na żywo wyglada pięknie i w sumie nie widziałam żadnego tego typu podręcznika do teorii muzyki. Może faktycznie mogłaby być ciut tańsza, ale myślę, że doskonale spełnia swoja fukcje.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates