wtorek, 27 czerwca 2017

Zagadkowe love

Kreatywnie w domu
Główkowanie, myślenie logicznie, rozwiązywanie zagadek i pokonywanie labiryntów to coś co uwielbiają moje dzieci. Dlatego nowości wydawnicze o charakterze łamigłówkowym są u nas bardzo pożądane. Książek z różnymi rodzaju łamigłówkami przewinęło się przez nasz dom całe multum i ciągle nam mało.


Dwie nowości Wydawnictwa Olesiejuk to w sumie ponad 400 stron wspaniałej zabawy, zabawy począwszy od zagadek, łamigłówek, labiryntów poprzez zadania, w których należy dobrać coś w pary, dostrzec czego brakuje albo co jest nie tak, wykazać się znajomością liczenia a także umiejętnościami malarskimi. Ogrom zadań trenujących spostrzegawczość i logiczne myślenie. Każde zadanie o innym stopniu trudności... jedno łatwiejsze, inne trudniejsze a każde z nich dostosowane do umiejętności i możliwości przeciętnego przedszkolaka (no może nie do końca... bo łamigłówki, w których należy wykazać się umiejętnościami dzielenia czy dodawania/odejmowania systemem dziesiętnym troszkę wykraczają poza poziom przedszkolaków).

Wielka księga zagadek dużo bardziej przypadła Kubie do gustu a to za sprawą jego ulubionego sudoku, które często tu występuje. Poza tym gry słowne i matematyczne, "przerysowanki", i inne zadania twórcze to to co uwielbia Kuba.
Wielka księga zagadek oraz Super zabawa z zagadkami to mądrze i ciekawie spędzony czas. Dziecko rozwiązując kolejne zadania nawet nie wie ile korzyści z tego czerpie a wszystko to w formie zabawy. Brawo!

Wydawnictwo Olesiejuk
Ilość stron: 256
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017
 
Super zabawa z zagadkami
Wydawnictwo Olesiejuk
Ilość stron: 160
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates