piątek, 21 lipca 2017

Wiem, że zdrowo jem!

Kreatywnie w domu


Wszystkim nam zależy na zdrowym odżywianiu. Jednak słodkie i nie do końca zdrowe przekąski kuszą nas na każdym kroku. Do mnie z półek sklepowych zawsze uśmiechają się moje ulubione słodkości... kuszą i kuszą. I choć dorośli są w stanie się im oprzeć to dzieciom dość ciężko. Dlatego bardzo lubię wszelkie pomoce edukacyjne, gry w temacie zdrowego żywienia. Nic tak nie działa na dzieci jak nauka przez zabawę.Wiem, że zdrowo jem! to gra przeznaczona dla dzieci 6+. Gra losowa, w której zwycięstwo w zupełności zależy od rzutu kostką. Plansza składa się z 4 talerzy oraz pól... każde pole jest inne... są pola ze zdrowymi produktami, pola z produktami, które należy ograniczać, pola z Fast foodami, pola z aktywnościami sportowymi, pola z niezdrowymi formami spędzania czasu - tv i komputer, pola urodzinowe, a także pola pełne białka, węglowodanów i tłuszczy. Każdemu polu odpowiada karta z danym produktem bądź aktywnością.


Każda karta z produktem zawiera wartości odżywcze oraz kaloryczność. Karty zielone to produkty pożądane, czerwone zaś to produkty, które należy ograniczać w jadłospisie.
Gra polega na jak najszybszym dojściu do mety, przy jednoczesnym zebraniu jak najbardziej zbilansowanych składników diety. W jaki sposób zbieramy składniki? Gracz, gdy wejdzie na pole, do którego przypisana jest karta, kładzie ową kartę na swoim talerzu.Wśród pól są również pola, do których nie przypisane są karty... pola, które przesuwają graczy do przodu/tyłu bądź też gracz może stracić kolejkę i tak np. pole z baterią oznacza całodniową aktywność na świeżym powietrzu i przesuwa gracza na najbliższe pole ze zdrową, energetyczną przekąską zaś pole z hamburgerem oznacza unikanie aktywności fizycznej, unikanie owoców i warzyw a objadanie się batonami i chipsami - gracz traci kolejkę.


Wygrywa ten, kto zbierze najzdrowsze produkty i najwięcej kart reprezentujących zdrowe aktywności, czyli zdobędzie jak najmniej punkto-kalorii.Do gry dołączone są przepisy na pyszne, zdrowe przekąski... my już wypróbowaliśmy dwie. Na drugiej stronie planszy znajduje się piramida zdrowego trybu życia. Ale to nie wszystko... są również dyplomy doktora Witaminka!
Bardzo fajna gra, w którą mogą grać już nawet 4latki... jeśli nawet nie będą umiały w końcowej części podliczyć punktów... od czego ma się starsze rodzeństwo albo rodzica? Warto uświadamiać maluchy od najmłodszych lat!

POLECAMY!
http://kupzabawke.pl/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates