wtorek, 1 sierpnia 2017

Dinozaury - ogrom wiedzy od Wyd. Olesiejuk

Kreatywnie w domu

Ostatnio dinozaury coś nas sobą zauroczyły... najpierw wycieczka do świata dnio a teraz niesamowita encyklopedia DINOZAURY Wyd. Olesiejuk.


Ponad 250 stron, 250 gatunków wspaniałych zwierząt (o shit! nawet nie wiedziałam, że ich tyle było ;)), które władały naszą planetą przed milionami lat - dinozaury! Świetnie wydana książka, która ewidentnie skradła serce mojego 7latka.


Książka ta zawiera mnóstwo informacji o anatomii, trybie życie i siedliskach dinozaurów. Opis każdego zwierzaka zawiera informację kiedy dany dinozaur żył, na jakim terenie, jaka była jego długość. Wysokość każdego z nich zaś jest zobrazowana na ilustracji, bowiem każdy dinozaur jest przedstawiony w porównaniu z wysokością człowieka. Zatem nawet najmłodszy czytelnik bez problemu określa wielkość danego dinozaura, czy był on mały, duży czy wręcz olbrzymi. Fajny sposób... cyferki dzieciakom średnio przemawiają a obraz graficzny to już zupełnie inna bajka. Poza tym mamy fantastyczne ilustracje każdego dinozaura, dzięki którym czytelnik dowiaduje się jak dany dinozaur wygląda. Wśród dinozaurów mamy tu opisane olbrzymie roślinożerne, groźne drapieżce, gady morskie i latające dinozaury.


Cieszę się bardzo, że takie perełki wpadają w nasze ręce. Książka ładnie wydana, kolorowa, miła dla oka i dla dłoni, które dotykają poszczególnych osobników zaklętych w obrazach. Wierzę, że książka ta posłuży nam dobrych kilka lat i przyda się w okresie szkolnym :)


Encyklopedia Dinozaury
Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: Steve Parker, John Malam
Strony: 256
Rok wydania: 2017
Oprawa: oprawa twarda


POZDRAWIAMY!Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates