czwartek, 31 sierpnia 2017

Eksperymenty dla malucha

Kreatywnie w domu

Eksperymenty to coś co moje dzieciaki uwielbiają. Na samo wypowiedziane słowo eksperymenty już jest dzika radość. Uwielbiają się bawić, eksperymentować, obserwować... chyba wyssali to z mlekiem matki ;) Troszkę jednak do naszych domowych eksperymentów brakuje nam sprzętu, dlatego gdy tylko ujrzałam, że Clementoni ma zabawki notabene z serii Naukowa zabawa wiedziałam, że prędzej czy później muszę je mieć :)


Eksperymenty dla malucha to świetny zestaw dla początkujących chemików... dla tych najmłodszych przyszłych chemików. Oj czego my tu nie mamy... stanowisko doświadczalne, 3 probówki z zakrętkami, kubek z podziałką, 3 słoiczki farby (zdecydowanie za małe ale farby u nas pod dostatkiem więc nie narzekamy ;)), jest nawet waga, 2 lejki, pipeta, mieszadło. Na prawdę jest tego sporo. Jest również instrukcja, która zawiera nie tylko propozycję eksperymentów ale również odrobinę teorii.Jeśli chodzi o ilość eksperymentów zaproponowanych w instrukcji to nie ma ich za wiele ale uwierzcie mi że pochłoną one dzieciaki dogłębnie. Każdy z eksperymentów moja trójka wykonała przynajmniej z 10 razy! A zabawa kolorami trwała dosłownie godzinę i jeszcze było im mało. To prawdziwa magia bowiem dziecko na własne oczy obserwuje jak dwa kolory mieszają się ze sobą i powstaje zupełnie inny, nowy kolor. My nie ograniczyliśmy się tylko do kolorów dołączonych do zestawu, rozszerzyliśmy nasze badania o inne kolory ;) Co prawda na moim 7 latku to wrażenia już nie robiło (a mimo to był pierwszy chętny do zabawy) ale dziewczyny były zachwycone.
I choć na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że zestaw ten nie może niczym zaskoczyć mojego 7 latka to w jakim byłam błędzie gdy pokazałam mu kolejny eksperyment... 

Z zestawem tym poza mieszaniem kolorów, wodę możemy wykorzystać do wielu innych eksperymentów... przelewanie wody, sprawdzanie objętości, sprawdzanie co tonie a co się unosi na wodzie, co się w niej rozpuszcza a co nie a nawet możemy sprawdzić czy woda może ważyć tyle samo co piasek ;)

Pierwsze kroki w świecie eksperymentów moje najmłodsze pociechy uczyniły. Teraz to już mi żyć nie dadzą ;) A ogarnięcie całej trójki to prawdziwy kosmos!


Eksperymenty dla malucha to zestaw, z którym zabawa nie ma końca!Clementonihttp://karolowamama.blogspot.com/2016/08/piatki-z-eksperymentami-zapowiedz.html

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

5 Comments:

 1. Dość ciekawy zestaw dla Maluchów... To rzeczywiście może być wstęp do fascynacji eksperymentami... Choć u Was i tak od dawna wiele ich ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. dobrze wiedzieć, że są również gotowe zestawy :) to znacznie ułatwia zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały zestaw :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super zestaw :) Też mi się bardzo podobają te najróżniejsze zestawy które czasami widuję przypadkiem w sklepie. No i czekamy z mężem aż nasz 2,5 latek będzie większy aby mu kupić :) Takie zestawy wydają mi się fajnym pomysłem na prezent np. od dziadków :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny ten zestaw-u Ciebie tak siedzą grzecznie?moje to niczym cos zaczniemy tysiące pytan i zerkania ...a ja tylko powtarzam czekajcie nie ruszajcie na chwilke...😉

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates