czwartek, 21 września 2017

Uczę się bawiąc czyli ciało ludzkie z 3-4 latkiem

Kreatywnie w domu


Często moje dziewczyny widzą Kubę czytającego książki z ciałem człowieka w roli głównej (czy też chociażby przeglądającego książki), układającego układankę z ciałem człowieka i jego wszystkimi układami. Szukałam na rynku czegoś odpowiedniego w tej tematyce dla moich 3-4latków. Szukałam i znalazłam!


Ciało ludzkie od Clementoni - duże, warstwowe puzzle przedstawiające główne części naszego ciała.Aby przemycić im jeszcze więcej nauki bo układanie tych puzzli przecież to nie tylko nauka, przygotowałam dzieciakom karty przedstawiające poszczególne organy wewnętrzne człowieka wraz z miejscem ich ulokowania w naszym organizmie. 

Aby nie były to tylko i wyłącznie czyste karty, to każda z nich na odwrocie ma obrazek człowieka z możliwością samodzielnego zaznaczenia na nim danego organu. Dziecko zaznacza dany organ a poprawną odpowiedź sprawdza na odwrocie :) Taka zabawa może jest jeszcze nieco trudna dla mojej 3latki ale 4latka już z dużą ochotą do niej podeszła.
Ale wracając do puzzli... moje dziewczyny uwielbiają puzzle więc były w 7 niebie, że w końcu mają swoje "ludzkie" puzzle.

W zestawie Ciało ludzkie są cztery dwustronne obrazki - dwustronne, bo z jednej strony jest chłopiec, a z drugiej dziewczynka – dziecko ubrane, rozebrane, układ krwionośny i narządy, układ kostny.
Puzzle można układać na podłodze bądź w wyprofilowanej plastikowej podstawce. W podstawce należy układać puzzle warstwowo zaczynając od układu krwionośnego i narządów, po czym układ kostny, dziecko rozebrane i na końcu dziecko ubrane. Warto za pierwszym razem podsunąć dziecku propozycję układania puzzli od stóp do głowy bądź w kierunku odwrotnym :)


Do zestawu dołączony jest super plakat, z którego możemy odczytywać dziecku informacje odnoszące się do danego obrazka.


Brawo dla producenta za to, że tworząc puzzle pomyślał o wersji chłopięcej jak i dziewczęcej. Dodatkowo odróżnił je od siebie kolorem tła co znacznie ułatwia dzieciakom układanie.


Dzięki takim zabawom moje maluchy w przyjemny sposób odkrywają jak są zbudowane. Samodzielne układanie puzzli to pierwszy krok w stopniowej nauce anatomii. Bo kto powiedział, że 3-4 latek nie może się nią już zachwycać?
Clementoni

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

3 komentarze:

  1. Ciekawe są te puzzle. Też mam w domu czterolatka zafascynowanego anatomią człowieka. A te karty z organami to praca własna czy można gdzieś ściągnąć, kupić?

    OdpowiedzUsuń
  2. karty to praca własna choć grafika z google :)

    OdpowiedzUsuń
  3. To jeszcze bardziej podziwiam :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates