czwartek, 30 listopada 2017

Angielski dla najmłodszych czyli Na tropie angielskich słówek

Kreatywnie w domu

Nauka języka angielskiego nie jest mocną stroną mojego pierwszoklasisty. Nauka idzie mu mozolnie choć z sukcesami. Dlatego wszelkie pomoce do nauki angielskiego w domu są u nas pożądane. Ostatnio w oczy rzucił mi się słownik... ale nie byle jaki słownik, ilustrowany i wspaniale wydany... Na tropie angielskich słówek. Słownik dziecioodporny bo kartonowy. Dwanaście rozkładówek na dwanaście podstawowych tematów, przygotowanych przez jedenastu doskonałych autorów w sumie daje około 300 słówek i zwrotów.


Na tropie angielskich słówek to najmłodsze dziecko Kapitana Nauki.Kolorowy, genialnie zilustrowany a każda ilustracja w innym klimacie, dopracowana, pełna ciekawych, ważnych i potrzebnych słówek. Angielskie wyrazy, zwroty i proste zdania pojawiają się na stronach książki na zasadzie skojarzeń, a słownictwo dobrane przez autorów tego nietypowego słownika dotyczy m.in. liczb, kolorów, pór roku, środków transportu, zabawek, rodziny, zwierząt, ubrań, emocji oraz części ciała a więc odpowiada zainteresowaniom przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych. W książce nie nie znajdziemy żadnych opowiadań, czy jasno sprecyzowanych poleceń do wykonania są tylko angielskie słówka (i polskie tłumaczenie).Na tropie angielskich słówek to wspaniały sposób na naukę przez zabawę zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Ale słownik ten to nie tylko nauka. Dziecko przeglądając go ćwiczy swoją koncentrację, zmysł obserwacji i liczenie, a także rozwija swoją wyobraźnię. Czego chcieć więcej? Ja jestem nim zachwycona a widok mojego pierwszoklasisty wertującego stronę po stronie sprawia, że dokonałam słusznego wyboru uzupełniając naszą domową bibliotekę o tą wyjątkową książkę.


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates