piątek, 15 grudnia 2017

Mówiące pióro od Clementoni

Kreatywnie w domuJeśli macie w domu przedszkolaka lub dziecko w wieku przedszkolnym to mam dla Was propozycję prezentu gwiazdowego. Jeszcze trochę czasu zostało a dla niezdecydowanych i pozostawiających zakupy prezentów na ostatnią chwilę nasz post będzie jak znalazł.
Zabawka, pomoc dydaktyczna a może quiz? Jak to sobie nazwiecie, tak będzie nazwane ale jedno jest pewne... mądrze spędzicie czas ze swoim kilkulatkiem.


Ostatnio dość chwytliwym produktem dla dzieci są magiczne, mówiące pióra/długopisy. Widząc ile radości daje dziewczynkom zabawa magicznym długopisem Kuby postanowiłam pod choinkę podarować im ich własne... czerwone, magiczne, mówiące pióra.

Na czym polega magia magicznego pióra? Pióro jak pióro... wizualnie bardzo fajnie wygląda. Jego wielkość jest dostosowana do małych rączek. Ale pióro w pojedynkę jest nic nie warte ;) Do zabawy potrzebuje pięknych, kolorowych kart z zadaniami. W duecie zapewniają dzieciom zabawę na dłuuugi czas. 

Wybrałam dla dziewczynek zestawy dostosowane do ich wieku. Dla Emi ciut łatwiejszy, dla Olci nieco trudniejszy aczkolwiek w obu zestawach znajdują się takie zadania, z którymi dziewczyny rozprawią się w mig ale są i takie, które z pewnością wniosą odrobinę nauki do zabawy ;)
Pióro chwali dziecko, za każdą dobrą odpowiedź (ale też upomina kiedy odpowiedź będzie błędna), zachęca i motywuje. Uśmiech dziecka gwarantowany.


Oba zestawy zawierają po 500 pytań... jeden zestaw zawiera 36 plansz z 72 zadaniami (karty są dwustronne), drugi nieco mniej plansz... 30 z 60 zadaniami.

Zabawa mówiącym piórem uczy dzieci samokontroli ale i koncentracji na zadaniu. 

W obu zestawach zadania są na różnych poziomach trudności. Dziecko wędruje przez nie, od najprostszych do najtrudniejszych. Pierwsze plansze uczą posługiwania się piórem, nawet starszaka, zapoznają z techniką i mechanizmem działania no i radują, bo w końcu każda dobra odpowiedź choćby na najprostsze pytanie jest nagradzana i daje satysfakcję. Im dalej w las tym trudniej, pytania stają się coraz trudniejsze.


Zadania uczą i trenują rozmaite umiejętności. Rozpoczynając od kolorów i kształtów, przez logiczne myślenie i spostrzegawczość a kończąc na poznawaniu cyfr i pierwszych próbach dodawania i odejmowania. Dzieci uczą się też wykluczania, porównywania czy orientacji przestrzennej. Naprawdę bardzo szeroki zakres wiedzy.


Rodzaj gry pokazany jest na każdej karcie w jej górnym lewym rogu.

Zestaw Oli ma mniej zadań ale za to zadań bardziej wymagających :) Na rozgrzewkę kolory i zadania na skojarzenia. Dużo więcej jest zadań matematycznych... porównywanie zbiorów, dodawanie, odejmowanie. Są również zadania związane z czytaniem i myślę, że Olcia będzie nimi zachwycona a i starszy brat skusi się na ich rozwiązanie. Na koniec dzieciaki zachęcone zostają do nauki angielskiego :)Myślę, że zestawy te to naprawdę długie godziny świetnej zabawy a dziewczyny będą w siódmym niebie. Zadań jest tak dużo, że nie powinny szybko się nimi znudzić aczkolwiek nie mówmy hop. Wówczas odstawimy je na jakiś czas a po chwili znów będą wielką atrakcją... ot, taka przebiegła mama ze mnie ;)


To co skusiłam Was na MÓWIĄCE PIÓRO?

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates