piątek, 15 grudnia 2017

Odkrywamy Polskę i Europę z Clementoni

Kreatywnie w domu

O tym jaki wpływ na rozwój dzieci ma układanie puzzli pisałam już nie raz i nie dwa. Więcej z tego plusów niż minusów. Do tej pory w puzzle wyposażałam dziewczynki a Kuba jak stanął na puzzlach 60elementowych tak stanął. Gdzieś tam przewijają się zestawy 100elementowe ale zdecydowanie potrzebowałam odświeżyć mu jego puzzlową bibliotekę. Padło na puzzle z nutką edukacji w tle ;)Puzzle 104elementowe Odkrywamy Polskę i Odkrywamy Europę. Co mnie zaskoczyło w tych puzzlach? To, że jak na wiek, dla którego są przeznaczone czyli 7+ to mają strasznie duże elementy, przez co odrobinę ciężko się je układa. Fakt końcowa układanka jest sporych rozmiarów i robi wrażenie, wszystko jest czytelne ale naprawdę potrzeba sporo miejsca na układanie... rozsypana taka ilość puzzli niestety musi wymagać miejsca.

Odkrywamy Polskę prezentuje mapę Polski w podziale na województwa. Do puzzli dołączony jest pakiet 32 kart prezentujących najważniejsze polskie zabytki w poszczególnych regionach. Każda karta zawiera ilustrację danego zabytku wraz z nazwą miasta i regionem, w którym się znajduje a na drugiej stronie znajduje się krótki opis, fragment mapy przedstawiające dane miasto i 2 istotne informacje dotyczące danego miasta: liczbę ludności i powierzchnię. Karty są dość ciekawe a dzieciaki dzięki zgłębiają swoją wiedzę o naszym pięknym kraju.
Totalnym zaskoczeniem jest fakt, iż puzzle te mają drugą stronę medalu :P i to dosłownie... puzzle są bowiem dwustronne i poza możliwością ułożenia z nich polskiej mapy politycznej, dzieciaki mają okazję poznać Polskę od strony krain geograficznych i zapoznać się z najważniejszymi informacjami odnośnie polskich jezior i rzek.

Odkrywamy Europę to zestaw identyczny jak zestaw z Polską. To również dwie mapy w jednym... polityczna i fizyczna mapa Europy. Również mamy tu talię kart z wieloma informacjami na temat najważniejszych europejskich stolic oraz ich najbardziej znanych miejsc i zabytków.
Dodatkową atrakcją są znajdujące się dookoła mapy fizycznej flagi państw należących do Europy.Nie ukrywam, że ułożenie mapy w wersji fizycznej zarówno Polski jak i Europy jest dla 7latka sporym wyzwaniem. To 104 elementy, z których ponad połowa jest bardzo podobna do siebie.


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates