czwartek, 14 grudnia 2017

Opowieści o Św. Mikołaju

Kreatywnie w domu


Wśród książek są takie książki, po które sięgamy tylko raz w roku... nie dlatego, że po pierwszym czytaniu nie przypadają nam do gustu. Wręcz przeciwnie ale te książki idealnie nadają się do czytania właśnie tylko w jednym okresie... w okresie bożonarodzeniowym. Grudzień to magiczny, niezwykły miesiąc. Nie tylko za sprawą uwielbianego przez dzieci kalendarza adwentowego, wspólnego pieczenia pierniczków, przygotowywania ozdób choinkowy a właśnie za sprawą książek o tematyce świątecznej. Opowieści o Świętym Mikołaju, to książka w której moje dzieci zakochały się błyskawicznie. Codziennie przed snem słuchają jednej z opowieści w niej zawartej.


Publikacja jest zbiorem 5 opowiadań o Świętym Mikołaju fantastycznie oddających klimat Świąt Bożego Narodzenia. Przeczytamy tu o tym o tym dlaczego list z życzeniami małych leśnych skrzatów pewnego roku nie dotarł do Mikołaja, o tym co przytrafiło się aniołkom pomagającym świętemu Mikołajowi upiec bożonarodzeniowe pierniczki, o tym jak to sam Mikołaj pisał do dzieci listy z prośbą o pomoc w pewnej bardzo ważnej sprawie, o tym jak leśne duszki opiekują się lasem oraz o tym jakie to niezwykłe cuda mają miejsce w noc wigilijną.


Każda historia opowiedziana jest prostym językiem, nie jest też długa więc można przeczytać ją w każdej wolnej chwili, niekoniecznie przed snem choć my czytamy je właśnie przed snem, pod ciepłą kołderką. Na co należy zwrócić uwagę to piękne, baśniowe ilustracje, które zdecydowanie przykuwają uwagę maluchów.
Dodatkowo po każdym opowiadaniu mamy, część w której to dzieciaki są zaproszone to twórczej zabawy... tworzenie adwentowego wieńca czy innych ozdób choinkowych, pieczenie pierniczków. Wszystko dokładnie nie tylko opisane ale i zilustrowane, krok po kroku. Nie ukrywam, że pomysł ten bardzo przypadł mi do gustu... zadania te można najzwyczajniej w świecie umieścić w kalendarzu adwentowym. Po przedszkolu wykonujemy zadanie a wieczorem czytamy opowiadanie.


  

Wydawnictwo Siedmioróg

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates