czwartek, 15 lutego 2018

Ćwicz swój mózg i zostań matematycznym geniuszem

Kreatywnie w domu


Ci co nas czytają, to wiedzą, że jestem matematycznym hmm... świrusem :P Lubię matematykę od małego, lubię uczyć jej moje dzieciaki, lubię wyszukiwać ciekawe pozycje książkowe z matematycznymi łamigłówkami, zagadnieniami. Lubię i już... z tym chyba trzeba się urodzić ;)


Ćwicz swój mózg i zostań matematycznym geniuszem to blisko 130 stron wypełnionych różnymi łamigłówkami, logicznymi zagadkami, puzzlami geometrycznymi i zabawnymi ćwiczeniami interaktywnymi, które pobudzą nasze szare komórki. Pisząc nasze mam na myśli zarówno komórki dzieci jak i dorosłych bowiem książka przeznaczona dla dzieci 7+ ale rozwiązanie niektórych zadań wymaga użycia "zwojów myślowych" starszych osób ;)

Łamigłówki i zagadki to niejako dodatek to części teoretycznej umieszczonej w książce... już na wstępie dowiadujemy się jak działa nasz mózg, poznajemy różne ciekawostki na jego temat. W dalszej części książki poznajemy największe matematyczne umysły w historii – od greckich geeków, takich jak Archimedes, po wsławionych podczas II wojny światowej łamaczy szyfrów, na czele z Alanem Turingiem. Sprawdzimy czy liczby mają swoją historię i poznamy różne sztuczki liczbowe i sposoby na liczenie. Jednym słowem magia ;) Z resztą zobaczcie sami... obok takiej książki nie można przejść obojętnie!

Zdaj się na liczby i obudź w sobie geniusza – to twój mózg, więc go rozruszaj! 

Ćwicz swój mózg i zostań matematycznym geniuszem
Wydawnictwo Olesiejuk
Autor: dr Mike Goldsmith
Ilość stron: 128
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates