niedziela, 25 lutego 2018

Poznajemy zmysłami - książeczki dla najmłodszych

Kreatywnie w domu

Pierwsze książeczki malucha to książeczki kontrastowe, które używane są przez kilka pierwszych miesięcy życia dziecka, później zazwyczaj idą w odstawkę. Jakie książeczki sprawdzą się zatem w dalszej kolejności aby rozwijać w dziecku pasję czytelniczą? Z pewnością dziecioodporne czyli kartonowe, książeczki niewielkich rozmiarów z zaokrąglonymi rogami. Wydawnictwo Olesiejuk wypuścił właśnie na rynek bardzo fajną serię książeczek... książeczek, które nie tylko się ogląda ale i dotyka.


Seria 4 książeczek, która pomoże dzieciom poznać liczby, kolory, kształty oraz nazwy obrazków. Książeczki  z dużymi obrazkami umieszczone na kontrastowych stronach, w które wklejono elementy o różnych fakturach... szorstka, błyszcząca ryba, falisty samochód, mięciutka owieczka, gładki kwadrat czy szorstkie koło. Każdy z wyżej wymienionych elementów przynosi inne doznania dotykowe, rozwijając dziecięcą sensorykę. Oprócz przedmiotów z tymi różnorodnymi elementami, są też tradycyjne obrazki, które występują w danym kolorze, danej ilości. Dzięki takim książeczkom nauka kolorów, liczenia, kształtów czy pierwszych słów będzie wielką frajdą :)POLECAMY! Świetna seria książeczek do głaskania, pocierania i dotykania ;)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates