wtorek, 27 lutego 2018

Puzzle dla malucha

Kreatywnie w domu

O tym jakie są zalety z układania puzzli przez dzieci pisałam niejednokrotnie. Nie będę zatem przynudzać i powtarzać się kolejny raz ;) Dziś będzie krótko i na temat... seria ciekawych puzzli dla najmłodszych dzieci. Skierowana do odbiorców 2letnich i starszych ale myślę, że spokojnie można zacząć z puzzlową przygodę już z dziećmi po osiągnięciu roczku. Bowiem zawsze można zacząć od dawania dwóch elementów i powolutku uczyć maluszka jak to zrobić, żeby zwierzątko było całe.
Układanie puzzli to idealny sposób na rodzinne spędzanie czasu! Zdecydowanie puzzelki sprawiają moc frajdy, satysfakcji i cieszą oko pięknie wykonanymi ilustracjami. Elementy są solidne i jestem przekonana, że długo posłużą i wytrzymają nawet te pierwsze siłowe próby dopasowania. 

W każdym pudełku znajdują się 3 układanki. Każda z nich składa się z innej liczby puzzli – 3, 4 lub 5 elementów – każda kolejna to większe wyzwanie! Dodatkowo na odwrocie puzzli znajduje się kolorowanka.

A jakie zwierzaki ukażą się dzieciom po ułożeniu puzzli? Mali przyjaciele... radosny piesek, rozbrykany kotek i kicający królik oraz zwierzątka w parku... wesoła wiewiórka, sympatyczny jeż i psotna sikorka.

Naprawdę warto zachęcać maluszki do samodzielnego układania puzzli - to nie tylko doskonałe ćwiczenie dla małych paluszków ale też trening koordynacji wzrokowo ruchowej, zdolności analizowania i koncentracji, spostrzegawczości, umiejętności kojarzenia. To także nauka cierpliwości i wytrwałości. A miałam nie przynudzać :P nie da się, zwyczajnie się nie da nie napisać o zaletach z układania puzzli przez dzieci ;)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates