piątek, 16 lutego 2018

Zabawki wspierające rozwój małej motoryki 6m-cy+

Kreatywnie w domuMotoryka mała i jej rozwój... w ciągu pierwszych lat życia dziecka rozwija się ona bardzo szybko. Warto wspierać jej rozwój nie tylko poprzez różne zabawy plastyczne ale i za pomocą dobrze dobranych zabawek... zabawek, po które maluch będzie sam sięgał z ochotą, zabawek, które pozwolą mu się bawić i ćwiczyć jednocześnie. Wkładanie, wyjmowanie, naciskanie, przekładanie, rzucanie, turlanie, przesypywanie to tylko część czynności, które sprawiają, że dziecko w późniejszym czasie nie będzie miało problemów z pisaniem. Ale rozwój motoryki małej to nie tylko rozwój sprawności ruchowej dłoni. To także rozwój koordynacji oko-ręka, rozwój koncentracji.


Marka Clementoni ma w swojej ofercie moc takich zabawek a dziś skupimy się głównie na zabawkach "klockowych".

CLEMMY WIADERKO KSZTAŁTÓW - to nic innego jak sorter. Wiaderko wypełnione klockami, którego wieczko zawiera 6 otworów różnego kształtu. Klocki a dokładniej 18 sztuk w pięknych pastelowych kolorach. Dając te klocki dziecku możemy być spokojne o to, że trafią one do buzi malucha, krzywdy mu nie zrobią! Klocki bez ostrych krawędzi, w dodatku wykonane z miękkiego materiału. Klocki, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Klocki, które z pewnością na dłuższą chwilę zajmą niejednego malucha bowiem bawić się nimi dziecko może na wiele sposobów... układać kolorami, kształtami, wrzucać do wiaderka, wyjmować z niego, budować wieże i w końcu bawić w sposób do którego zostały stworzone.

CLEMMY SZCZĘŚLIWE ZWIERZAKI - to zestaw 10 klocków w czterech podstawowych kolorach. Jeśli chodzi o wielkość to są to klocki identyczne jak z zestawu powyżej. Klocki są tego samego kształtu... kwadratowe bądź prostokątne. Zestaw ten został wzbogacony o cztery sympatyczne zwierzątka, które z pewnością zachęcą jeszcze bardziej dzieci do zabawy. Zwierzątka nie są już tak miękkie jak klocuszki. Dzięki tym zwierzątkom, zabawę można wzbogacić o wyrażenia dźwiękonaśladowcze :)


CLEMMY PLUS PLAC ZABAW - to zestaw dla nieco starszych dzieciaczków. Klocki nieco mniejsze od swoich poprzedników ale równie bezpieczne w użytkowaniu. W pudełku znajdziemy figurkę chłopczyka, huśtawkę, zjeżdżalnie, drzewno, bramę i klocuszki, za pomocą których możemy odwzorować zabawę na placu zabaw. Myślę, że zabawa tym zestawem wywoła szeroki uśmiech u nie jednego malucha.


KOLOROWA WIEŻA to nic innego jak 5 kolorowych pierścieni różnych rozmiarów. Pierścienie wykonane są z różnych powierzchni, dzięki którym dzieci dodatkowo stymulują percepcję dotykową. Dziecko układa pierścienie w odpowiedniej kolejności. Aby ułożyć wieżę dziecko musi nakładać pierścienie od największego do najmniejszego. Podpowiedzią dla niego mogą być wzorki umieszczone na podstawie wieży. Podczas zabawy kolorową wieżą dziecko porównuje kształty (który jest większy, który mniejszy) ale również poznaje kolory.
 

Po te i wiele innych równie świetnych zabawek dla dzieciaczków 0-2latka zapraszam do Baby Clementoni :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates