czwartek, 22 lutego 2018

Zagadki i łamigłówki matematyczne

Kreatywnie w domu


Matematyczne łamigłówki to jest to co moje tygryski lubią najbardziej ;) Chyba ich zaraziłam swoją miłością do matematyki. I dobrze... taki miałam zamiar i chyba swój cel osiągnęłam ;) Uwielbiam buszować po necie w wyszukiwaniu im ciekawych nowości wydawniczych z najróżniejszymi łamigłówkami matematycznymi. Ja uwielbiam je wynajdywać a oni bardzo lubią je rozwiązywać :)


Wydawnictwo Zielona Sowa wypuściło właśnie na rynek bardzo ciekawą serię zagadek i łamigłówek, z którymi dzieciaki nie będą się nudzić. Rozwiązywanie kolejnych zadań to nie tylko nauka... to przede wszystkim ciekawa zabawa. Choć znam takich, którzy twierdzą, że rozwiązywanie takich łamigłówek to tylko i wyłącznie nauka! Ja twierdzę inaczej ;)

Zadania w książeczkach są podzielone na części... od prostych po coraz trudniejsze. W środku znajdują się także wskazówki i metody ułatwiające rozwiązywanie nawet najbardziej skomplikowanych działań, a także szybkie quizy sprawdzające, czego dotychczas dziecko się nauczyło. Aby sprawdzić poprawność rozwiązanych zadań, wystarczy zajrzeć na koniec książki – tam znajdują się odpowiedzi do zadań. 

 
DODAWANIE I ODEJMOWANIE  to początki a zarazem podstawy matematyki. Dzieci dowiadują się co to jest dodawanie i odejmowanie. Bardzo fajnie przedstawione są w niej podstawowe pojęcia. Zadania są zróżnicowane i ciekawe. Początkowe zadania jest w stanie rozwiązać mój niespełna 5 latek (oczywiście z moją pomocą), zaś kolejne strony to świetna okazja do poćwiczenia swoich umiejętności przez mojego 7latka. Szybkie quizy to ćwiczenia, które najbardziej spodobały się Kubie... wiadomo podliczanie zdobytych punktów i odznaka w formie naklejki to przyciąga ;) Nie będę Was zanudzać teorią odnośnie poszczególnych zadań... sami zobaczcie jak wiele ciekawych zadań czeka na dzieciaki w środku...TABLICZKA MNOŻENIA to część matematyki, którą mój 7latek opanował ale potrzebuje treningu aby nie wypaść z "formy". W książce tej oprócz ciekawych zadań, dzieciaki mają małą ściągawkę bowiem każda strona z mnożeniem przez konkretną liczbę zawiera podpowiedzi, które my zaginamy i chowamy... przebiegły i sprytny siedmiolatek będzie zbyt często z nich korzystał zamiast sam logicznie myśleć ;)

Tak jak i w przypadku książki z dodawaniem i odejmowaniem tak i w tej szybkie quizy cieszą się największym "braniem" u mojego dziecka :) UŁAMKI to kolejny dział "Królowej Nauk", którym się zajmiemy :) Już kiedyś zrobiliśmy niewielki krok w tym kierunku biorąc udział w jednym z matematycznych blogowych projektów. Wówczas podstawy ułamków przedstawiłam Kubie w formie muzycznej zabawy... bawiliśmy się nutkami. Poniższa książka jest tak fajnie wydana, że przy wspomaganiu się moimi pomocami dydaktycznymi DIY ułamki nie powinny stanowić większych problemów mojemu 7latkowi. Ważne żeby zrobić to z głową i za pomocą zabawy... zabawa działa!


Z książką dzieciaki zostaną wprowadzone w świat ułamków zwykłych, dziesiętnych a także łykną odrobinę wiedzy o procentach.  


Tak jak dwie poprzednie książki, tak i ta zawiera podstawowe pojęcia wyjaśnione w przestępny i zrozumiały dla dziecka sposób. Większość pojęć przedstawiona jest życiowymi przykładami. Zadania do samodzielnego wykonania są zarówno zróżnicowane jak i ciekawe. I te szybkie quizy... Na końcu książki znajduje się tablica ułamków, która zdecydowanie przyda się dzieciom podczas rozwiązywania zadań a jednocześnie jeszcze bardziej pomoże zrozumieć zagadnienie z ułamkami w roli głównej.


Jedno jest pewne! Książki te zakupię również dla moich dziewczynek... niech i one czerpią wiedzę (oczywiście w swoim odpowiednim do tego czasie) z tego co dobre :)


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates