sobota, 24 lutego 2018

Zwierzęta świata od AWM

Kreatywnie w domu

Książek o zwierzętach nigdy za wiele, w dodatku dobrych książek nigdy dość! Kuba to zdecydowanie umysł ścisły ale do poduszki lubi sobie poczytać różne książki czy to o ciele człowieka czy zwierzętach. Dlatego też od czasu do czasu staram się wyłapać wśród nowości książkowych dla dzieci prawdziwe perełki.


Zwierzęta świata to świetnie napisana książka, jeszcze lepiej zobrazowana a informacje w niej zawarte tak dobrane aby każdy bez względu na to ile ma lat czerpał przyjemność z obcowania z nią.


Ponad 300 stron bogatych w treść i ilustracje, w których młody czytelnik  odbywa podróż przez wszystkie kontynenty, morza i oceany poznając bajeczny świat fauny, wszystkie aspekty z życia zwierząt całego świata. W każdym rozdziale przemierzamy przeróżne środowiska, poznając zaskakujące nazwy i ciekawostki wszystkich zwierząt świata uporządkowanych według podziału na gatunki... ssaki, ptaki, płazy i gady, ryby oraz bezkręgowce. Układ książki jest starannie dopracowany.

Książka ta to prawdziwa skarbnica wiedzy, z której dowiemy się więcej niż z niejednego atlasu o zwierzętach... znajdziemy tu odpowiedzi na setki pytań, dowiemy się wszystkiego o wielkości i sposobie rozmnażania poszczególnych gatunków, o tym co dane zwierzęta lubią jeść, jak się prawdziwie po fachowemu nazywają samce i samice. W książce odnajdziemy zwierzęta żyjące zarówno w środowisku naturalnym jak i tym stworzonym przez człowieka.
Szata graficzna jest bardzo przejrzysta, prosty, jasny układ, żywe i naturalne kolory, cudne ilustracje przedstawione w kolorowej, atrakcyjnej dla dzieci formie... takie realne, widać wszystkie detale, szczegóły, które niewątpliwie ułatwią dzieciom identyfikację gatunków. Z książką tą zdobywanie wiedzy jest bardzo przyjemne. Książka niewątpliwie posłuży nam dłuższy czas. Świetnie sprawdzi się na lekcjach przyrody, gdy już zasiądziemy w szkolnej ławce :)


Polecam wszystkim małych miłośnikom przyrody jak i tym, którzy mają braki jeśli chodzi o wiedzę przyrodniczą... z książką tą niewątpliwie braki zostaną uzupełnione :)

Zwierzęta świata
Wydawnictwo AWM
Autor: Robert Dzwonkowski
Ilość stron: 319
Oprawa: twarda

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates