czwartek, 19 kwietnia 2018

Ale pycha!

Kreatywnie w domu


Gotowanie... moja codzienna zmora... a trójka "jadalnych" (bo jedno na całe szczęście jest jeszcze mlekożercą) dzieci to nie lada wyzwanie. Pomijając fakt, że dzieciaki stołują się w przedszkolu i szkolnej stołówce to po powrocie do domu pierwsze słowa przez nich wypowiadane to... co dziś na obiad? O zgrozo... a ja naiwnie myślałam, że stołowanie się poza domem im wystarczy.

Niedawno przywędrowała do nas całkiem słodka książka kucharska...


Książka jest w grubej, tekturowej oprawie, wewnątrz 36 przepisów na sałatki... zupy, naleśniki, przekąski i inne dania ułożono tak, aby przygotowanie z nich potraw było łatwe i przyjemne a wszystkie składniki łatwo dostępne. Propozycje dań podzielone zostały na trzy kategorie:
  • na słodko
  • na słono
  • na słodko albo na słono


Strony w książce połączono za pomocą spirali, która pozwala na dowolne łączenie potraw do całodniowego menu. Każdy przepis napisany jest w sposób przystępny i precyzyjny, tak aby kucharz, mały, czy duży, nie zagubił się w gąszczu składników i koniecznych do wykonania czynności. W dodatku każdy przepis można przyrządzić w dwojaki sposób. Każdy przepis posiada również realistyczną ilustrację potrawy. A jaką kuchnię tu znajdziemy? Warzywną, mięsną, tradycyjną i mniej tradycyjną, bardziej zdrową i mniej zdrową... do wyboru do koloru. Każdy znajdzie tu coś dla siebie :)
Wydawnictwo Dwukropek

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates