wtorek, 24 kwietnia 2018

Dopasuj połówki...

Kreatywnie w domu

Kontakt dziecka z książką już od pierwszych miesięcy daje w przyszłości same plusy. Dlatego staram się wyszukiwać dzieciakom książeczki, przy których nie tylko miło spędzimy wspólnie czas ale również takie, przy których dzieci będą się dobrze bawić.

Seria składa się z oryginalnych trzech książeczek, których strony są przecięte a połówki stron są pomieszane. Zadaniem dziecka jest dopasowanie górnej do dolnej połówki strony i odwrotnie. Dopiero po odpowiednim ułożeniu obrazek górny i dolny tworzy jedną całość. Skąd dziecko będzie wiedziało, że dobrze dopasowało połówki? Poszczególne obrazki, które mają tworzyć całość są na tym samym tle - taka małą podpowiedź dla dzieci nie umiejących czytać :)


Dopasuj połówki. Zwierzęta i ich dzieci  pozwala dziecku połączyć w pary rodzica i dziecko zwierzęcia. Pokazuje m.in., że prosiaczek to dziecko świnki, a krówka to mama cielaczka.


Dopasuj połówki. Zwierzęta i ich domy uczy dziecko rozpoznawania różnorodnych kryjówek zwierząt. Pokazuje m.in., że lis zamieszkuje norę, niedźwiedź zimą śpi w gawrze, a bóbr buduje żeremie.

Dopasuj połówki. Przeciwieństwa to nic innego jak dobieranie do siebie przeciwieństw... dziecko uczy się m.in., że głośny lew to przeciwieństwo cichej myszki, że przód wygląda zupełnie inaczej niż tył...

Dzięki tym książeczkom dziecko aktywnie odkrywa, co do czego pasuje, a co nie. Takie odkrywanie świata inaczej. Książeczki te są dziecioodporne, kartonowe z zaokrąglonymi rogami. Proste, ciepłe ilustracje oraz wesołe rymowanki dodatkowo zachęcają dzieci do zabawy.

POLECAMY!

Dopasuj połówki. Zwierzęta i ich dzieci
Dopasuj połówki. Zwierzęta i ich domy
Dopasuj połówki. PrzeciwieństwaKreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 Comments:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates