poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Książeczki z przesłaniem

Kreatywnie w domu

To co przykuwa uwagę w tych książeczkach to zdecydowanie tematyka... już po samych tytułach możemy wnioskować, że jest ona bliska dzieciom a zaglądając do środka tylko się w tym utwierdzimy bowiem historie w nich zawarte opowiadają o rozterkach bohaterów, sporach, konfliktach a także uświadamiają znaczenie przyjaźni. Po drugie... piękne, kolorowe ilustracje, które mocno oddziaływać będą na wyobraźnię każdego dziecka.


Co wolno, a czego nie? - opowiada o tym, co właściwie oznacza „być grzecznym”... trzeba bowiem wiedzieć jak należy się zachować w różnych sytuacjach, umieć stosować magiczne słowa... a nasz bohater niewiele wie na temat grzeczności... bywa złośliwy, samolubny, zazdrosny, opryskliwy. Gdy czara goryczy zostaje przelana, nasz bohater dostaje ultimatum - albo nauczy się zachowywać właściwie albo nici z prezentu urodzinowego. Tylko jak to zrobić? I co właściwie oznacza bycie grzecznym? Czy znajdzie się ktoś, kto mu w tym pomoże?Czy warto kłamać? - opowiada o mocy przyjaźni ale głównym aspektem jest fakt, że kłamstwo ma krótkie nogi, że nie warto oszukiwać bo i tak prędzej czy później wyjdzie ono na jaw. Nasz główny bohater zna wiele sposobów na robienie kogoś w "bambuko". Razem z przyjaciółmi "bujają" na wszelkie możliwe sposoby, jednak koniec końców ich oszukańczy plan zostaje rozsypany w drobny mak. Oszukiwanie zawsze kończy się źle! Nawet najgorsza prawda jest lepsza niż oszustwo.
Przygody Kruka i jego przyjaciół stanowią idealny materiał dydaktyczny dla przedszkolaków. Już same tytuły skłaniają do sięgnięcia po nie, bo to tematy, na które dyskutuje się z dzieckiem. Książki te mogą stać się dobrym punktem odniesienia.

POLECAMY!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates