poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Rozgwiazdo, gdzie jesteś?

Kreatywnie w domuRozgwiazdo, gdzie jesteś? książka na pierwszy rzut oka świetna do ćwiczenia spostrzegawczości u dzieci. Można by rzec... książka jak każda inna tego typu. Ale ta książka ma ukryte "dno" w przenośni i dosłownie... dno pełne śmieci! Książka pokazuje jakie konsekwencje niesie bezmyślność ludzi, którzy zaśmiecają, niszczą środowisko...


Głównymi bohaterami książki są rozgwiazda, meduza i błazenek. To właśnie ich szukamy na każdej rozkładówce. W poszukiwaniach pomaga nam wieloryb, który na koniec okaże się superbohaterem i uratuje ocean, wypychając rozrastającą się "kupę" śmieci na ląd, do miasta. Zanim jednak śmieci zaczęły pojawiać się na dnie oceanu, odszukanie naszych bohaterów wcale łatwe nie jest bowiem pływają oni w ogromnej pławicy ryb. Duży plus dla autorów za pokazanie dzieciom wizerunku głównych bohaterów. Dzieci nie musi się domyślać ich wyglądu.POLECAMY!

Wydawnictwo Dwukropek
Ilość stron: 32
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2018

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates