piątek, 11 maja 2018

Czytam z Martynką

Kreatywnie w domu

Jak już dobrze wiecie moja prawie 5latka czyta... aby to czytanie stało się zupełnie płynne czytamy codziennie, choćby jednostronicową czytankę. Dlatego też przeszukuje internet w poszukiwaniu ciekawych książeczek, które mogłaby "połykać", książek, które zaciekawią ją i sprawią, że jeszcze chętniej będzie sięgać po kolejne. Takimi książeczkami z pewnością jest seria książeczek z przygodami Martynki.


Zaczynam czytać z Martynką to doskonała pierwsza lektura dla dzieci, które znają już wszystkie podstawowe sylaby oraz zmiękczenia i dwuznaki. Co prawda tych ostatnich nie jest dużo w tekście ale się zdarzają. Tekst napisany jest dość dużą czcionką co sprawia, że na jednej stronie nie ma go za wiele. A to z kolei podbudowuje dziecko w czytaniu, gdy umykają kolejne strony a zupełnie samodzielnie przeczytana książka napawa dumą.
Teksty są ciekawe, przeplatane licznymi ilustracjami. Nie ma tu zdań złożonych, nawet 4,5 latka wie o czym czyta i nie gubi się w zawiłościach. Poza zdaniami mamy tu także wstawki dialogowe.

Jeśli chodzi o ilustracje to nie odwracają one uwagi od tekstu, są doskonale wpasowane i uzupełniają historię.

Książeczki pięknie wydane, mają fajny, poręczny format. Czytanki można nabyć w wersji osobno jak i w wersji 3w1 czyli trzy czytanki w jednej książce. W tej czy innej postaci polecam.


Myślę, że to propozycja skierowana raczej do dziewczynek choć kto wie, może i są fani Martynki wśród chłopców... mój Kuba jest ;)


ZACZYNAM CZYTAĆ Z MARTYNKĄ - wydawnictwo - niePrzeczytane.pl Księgarnia internetowa

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. Mamy chyba jakieś dwie książeczki o Martynce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj sporo tego czytałyśmy gdy córka była młodsza :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates