czwartek, 17 maja 2018

JUŻ CZYTAMY z AWM

Kreatywnie w domu
Seria książeczek JUŻ CZYTAMY to dwie książeczki (mamy cichą nadzieję, że ukażą się kolejne!) napisane prostym i zrozumiałym językiem. Chociaż momentami pojawiają się dość trudne zbitki literowe to moja 5latka "połyka" je jak świeże bułeczki ;) Książeczki są przeznaczone dla dzieci zaczynających czytać, ale jednocześnie znających już cały alfabet... wszystkie dwuznaki, zmiękczenia i inne urozmaicenia znajdując się w polskim języku. Książeczki dla dzieci, które chciałyby poćwiczyć czytanie, aby czytać coraz płynniej i szybciej. 


W naszym przypadku książeczki te są dobre zarówno dla mojego pierwszoklasisty jak i 5latki. Jedyna różnica w czytaniu polega na tym, iż starszy czyta je na raz, a młodsza w dwóch podejściach. Niezbyt dużo tekstu na rozkładówce, za to maksymalnie dużo ilustracji sprawia, że dzieciaki chcą je czytać ;) 

Obie książeczki mają ciekawą fabułę... jest ciekawie, pojawiają się rożne emocje, trudności, ale wszystko dobrze się kończy. Książeczki są pełne empatii i szacunku do zwierząt i ludzi. Książeczki nie tylko bawią i uczą czytania, ale przekazują także pozytywne wartości.


Bumcyk i jego drużyna - odważny lew Bumcyk z paczką przyjaciół: zebrą, żyrafą, strusiem, papugą, postanawiają uwolnić goryla Węgielka z rąk złych ludzi. Nie zawsze wszystko idzie po ich myśli, ale dzięki współpracy, wzajemnemu wsparciu, odwadze, konsekwencji i dobrym pomysłom akcja zostaje przeprowadzona pomyślnie. Książka zwraca uwagę na problem dzikich zwierząt żyjących w niewoli.

Tojuś i jego droga do domu - to historia pieska Tojusia, który postanawia uciec ze schroniska dla zwierząt i znaleźć swój wymarzony dom... Jest to historia niełatwa, bowiem pierwsza właścicielka która dostała go jako nieprzemyślany prezent, zwyczajnie się nim znudziła. Pies przeżywa wiele przygód, spotykając rozmaite zwierzęta, a podczas szukania swojego miejsca na ziemi, nie ominie go głód i niebezpieczeństwa. Ostatecznie znajduje właścicielkę na jaką zasłużył. Książka uczy wytrwałości w dążeniu do celu, niepoddawania się i niezłomności w poszukiwaniu własnego szczęścia.PRZYGÓD W BRÓD

POLECAMY!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates