poniedziałek, 28 maja 2018

Książeczki dla malucha i roczniaka od Kapitan Nauka

Kreatywnie w domu


W jaki sposób zaszczepić w dzieciach pasję i miłość do książek? Wspólne czytanie od najmłodszych lat... czym skorupka za młodu nasiąknie… :) Dziś będzie właśnie o książeczkach dla najmłodszych.

Książeczki niewielkiego formatu, doskonale pasujące do dziecięcych rączek. Książeczki dziecioodporne, wykonane z mocnego kartonu. Książeczki z zaokrąglonymi rogami a więc bezpieczne dla maluchów.Takie właśnie są nowości od Kapitana Nauki.


Książeczki kontrastowe wspierające rozwój wzroku maluchów. Czarno-białe ilustracje umożliwiają rozpoznawanie kształtów zwierząt, tropów, charakterystycznych wzorów (Książeczka kontrastowa Zwierzęta) a także przedmiotów z najbliższego otoczenia dziecka, takie jak zabawki, dziecięce ubranka czy meble (Książeczka kontrastowa Pokój malucha). Takie książeczki to wiele możliwości wspólnej zabawy - pokazywanie obrazków, nazywanie ich i opowiadanie przy użyciu zróżnicowanego słownictwa. Zabawy takie wspomagają rozwój mowy i słuchu dziecka, a także pozwalają budować więź emocjonalną z rodzicami już od pierwszych tygodni życia malucha.


Poniżej seria książeczek dla nieco starszych dzieci. Książek, które nie dość, że uczą nowych słów i rozwijają, to mają fantastyczną szatę graficzną. Uwielbiam Kapitana Naukę właśnie za cudne ilustracje.

W serii znajdują się 3 książeczki:
100 pierwszych słówek. W domu i w ogrodzie
100 pierwszych słówek. Pojazdy

100 pierwszych słówek. Zwierzęta

Każda z książek posiada 24 obrazkowe strony.


Piękne ilustracje i słowa, które można czytać i opowiadać o nich maluszkom na wiele sposobów -  takie pierwsze słowniki obrazkowe.100 pierwszych słówek. Pojazdy - to obowiązkowa pozycja dla najmłodszych fanów motoryzacji. Książka zabiera malucha w fascynującą podróż wszystkimi środkami transportu... zarówno te doskonale znane i używane codziennie - autobus czy samochód osobowy jak i te rzadziej spotykane - łodzie podwodne, łaziki oraz sondy kosmiczne.  Fajnym pomysłem jest to, że pojazdy pokazane są w odpowiednim otoczeniu (pojazdy wodne i woda, tramwaje i tory tramwajowe, itd.), a nie jako oderwane od siebie obrazki na białym tle. 
 


100 pierwszych słówek. Zwierzęta - piękny, kolorowy przewodnik młodego czytelnika po zwierzęcym świecie. Kolejne strony pokazują dziecku zwierzęta, które mieszkają w domu, w parku, w lesie, na wsi czy w górach, w zoo a nawet w Afryce. Dziecko poznaje naturalne i prawdziwe środowisko w jakim mieszkają dane zwierzęta. Bardzo ciekawe ujęcie zwierzęcej tematyki w książeczce dla najmłodszych.100 pierwszych słówek. W domu i w ogrodzie - pokazuje maluszkowi najbliższe otoczenie... wszystko to co znajduje się w domu i ogrodzie. Fajny pomysł na umieszczenie po jednej stronie przedmiotów, które należy odnaleźć na następnej stronie w jakimś pomieszczeniu, np. kuchnia czy pokój dziecięcy. Obrazki znajdujące się na stronach w książce możemy również wyszukiwać wspólnie w naszym domu, dzięki czemu dzieci szybciej zapamiętają dany przedmiot i jego nazwę.Całą serię znajdziecie tutaj.


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates