środa, 30 maja 2018

Miś Fabiś - bo matematyka to zabawa smyka!

Kreatywnie w domu

Czytanie z 5latką mamy opanowane, w kolejce do nauki czeka 4latka. Ale zanim to nastąpi bawimy się nieco mtematyką. Troszkę pomocy DIY i przyjazne dzieciom "gotowce" z pewnością zaszczepią miłość moich pociech do królowej nauk ;)

Dziś pokażę Wam książeczki powstałe z myślą o przedszkolakach, takich które dopiero odkrywają magię cyferek.


Ćwiczenia w książeczkach dostosowane są do możliwości, umiejętności dziecka w danym wieku a polecenia są proste, zwięzłe i zrozumiałe dla najmłodszych przedszkolaczków. Obie książeczki to cały ogrom naklejek, a wiadomo jak dzieci je uwielbiają! Naklejki przyciągają dzieci jak magnes, są uatrakcyjnieniem ćwiczeń.
Książeczka, z którą poza nauką liczenia, dziecko uczy się także kolorów, ćwiczy rękę bowiem kolorowania tu równie dużo co naklejania a także wzbogaca słownictwo. W książeczce tej nie ma jeszcze większego nacisku na naukę matematyki, tu głównie jest zabawa... wprowadzenie w świat królowej nauk... zagadki, barwne ilustracje. Bardzo fajne rozwiązanie bo czy jest lepszy sposób na taką naukę, jak właśnie przy pomocy fajnych książeczek i zabawy - wspólnej zabawy rodzica z dzieckiem? Książeczka dla dzieci 3-6lat a jak radzi sobie z zadaniami moja 3,5latka?


Miś FABIŚ Zabawy logiczne, nie tylko matematyczne!
Ta książka to już zdecydowanie inny poziom. Tu nacisk jest już położony nie tylko na liczenie, a na naukę pisania cyferek, pierwsze próby dodawania. Książeczka dla dzieci 4-7lat a oto efekty pracy mojej 5latki...


Książeczki te to naprawdę spora frajda dla dziecka, ale także niezwykle bogata wiedza przekazywana mu w prosty i w zasadzie niewidoczny gdzieś dla dziecka sposób nauki.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates