piątek, 25 maja 2018

Nowe AlaAntkowe BLW, czyli zdrowy jadłospis na cały dzień

Kreatywnie w domu
Dziś nie będzie książki dla dzieci, dziś będzie książka dla rodziców posiadających małe dzieci. Książka, która zdecydowanie ułatwia mi pracę w kuchni jeśli chodzi o przygotowywanie posiłków moim Szkrabom. Nowe AlaAntkowe BLW to książka dwóch dziewczyn Asi i Ani z bloga Ala’Antkowe BLW, które podpowiadają polskim rodzicom, jak podejść do tematu żywienia dzieci metodą BLW i podsuwają nam mnóstwo ciekawych, autorskich przepisów na zdrowe i zbilansowane posiłki dla malucha i całej rodziny.


Czym jest BLW?

BLW (ang. Baby Lead Weaning) to metoda polegająca na bezpośrednim podaniu dziecku jedzenia w jego naturalnej postaci, czyli całym kawałku. Zasadniczą cechą, która wyróżnia ją spośród innych metod wprowadzania nowych składników do diety dziecka, jest pominięcie etapu „papek”. BLW można stosować, gdy dziecko potrafi samodzielnie siedzieć oraz chwytać do ręki jedzenie/inne przedmioty i wkładać je do buzi.

W książce znajdziemy odrobinę wiedzy na temat BLW oraz ponad 100 przepisów na różne pory dnia.

Książka podzielona jest na rozdziały... śniadania, zupy, drugie dania, desery oraz kolacje. Każdy przepis jest odpowiednio otagowany, aby zarówno osoby jedzące wszystko, jak i alergicy mogli znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Przepisy są proste w przygotowaniu, ale niebanalne w smaku i wyglądzie, a składniki, których używają są tanie i dostępne we wszystkich sklepach. Na uwagę z pewnością zasługują bardzo apetyczne zdjęcia z propozycjami podania opisywanych potraw. Na końcu książki znajdziemy także gotowe jadłospisy na różne dni i okazje – na lato, zimę, pierwsze tygodnie BLW czy na przeziębienie. 
Oprócz standardowego spisu treści, autorki stworzyły także indeks alfabetyczny, dzięki któremu łatwo znaleźć to, czego aktualnie szukamy.


POLECAMY!

Wydawnictwo Mammania

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates