środa, 30 maja 2018

Od MISTRZUnia po Olimpek matematyczny

Kreatywnie w domu

Większość z nas powszechnie uważa matematykę za przedmiot trudny i niezrozumiały, baaaa traktowana jest czasem jako postrach uczniów. Ale matematyka może być łatwa, przyjemna i zrozumiała. Uwielbiam pokazywać moim dzieciom, że królowa nauk jest ważną częścią naszego życia. Uwielbiam udowadniać im, że matematyka jest piękna. Wystarczy odrobina kreatywności by liczby i figury przestały być takie straszne. Matematykę wystarczy jedynie odpowiednio zaprezentować dziecku a z pewnością dziecko ją pokocha. Baaa... na własnej skórze przekona się, że nie jest taka straszna jak ją malują ;)Wystarczy odrobinę chęci ze strony rodziców czy nauczycieli. Od pierwszych lat nauki warto wspomagać program realizowany w szkole poprzez publikacje takie jak te, które dziś Wam zaprezentuję.

Na początku roku w szkole Kuby przedstawiciel Olimpu zaoferował bardzo ciekawe książeczki. Na rynku jest cały ogrom różnych książeczek aktywizujących dla dzieci. Nie wszystkie są "fajnie zrobione" i nie wszystkie przypadły nam do gustu... a mieliśmy ich już troszeczkę ;) Na szczęście w książeczki Olipmu miałam możliwość wglądu i od razu wiedziałam, że to będzie hit. Zakupiłam wówczas klasę 1 i 2. Klasę 1 Kuba rozwiązał migusiem, klasę 2 zaczęliśmy ale natłok obowiązków szkolnych sprawił, że o niej zapomnieliśmy. Ale wrócimy do niej całkiem niedługo, skończą się zajęcia dodatkowe, szkoła, będzie dużo więcej czasu wolnego ;)


MISTRZunio matematyczny to seria książek do trzech pierwszych klas szkoły podstawowej. Każda książeczka zawiera zadania z 8 działów matematyki ujętych w podstawie programowej, czyli obliczenia zegarowe, kalendarzowe, pieniężne, ważenie, pomiar temperatury, figury geometryczne oraz mierzenie. Zadania te są dostosowane poziomem wiedzy do każdej klasy tak aby zainteresować młodych odbiorców i zachęcić do samodzielnej pracy. Zadania są czytelne, miejsca na rozwiązywanie jest tyle, że  każde dziecko spokojnie tutaj zmieści się z rozwiązaniem. Jest estetycznie, kolorowo i przyjemnie. Każde zadanie opatrzone jest medalem, które dziecko zdobywa za rozwiązane zadanie. Każdy dział ma stopniowany poziom trudności, zaczynając od zadań z jednym medalem dla uczniów dobrze radzących sobie z matematyką, aż po trzy medale dla uczniów uzdolnionych matematycznie i wykraczających poza podstawę programową. Na końcu książek znajdują się rozwiązania trudniejszych zagadnień. Książeczki idealne do utrwalania wiedzy.
MISTRZunio matematyczny klasa 1
MISTRZunio matematyczny klasa 2
MISTRZunio matematyczny klasa 3


Matematyczny Olimpek to również seria książeczek do trzech pierwszych klas szkoły podstawowej. Tu zadania są nieco inne. Tu większy nacisk jest na utrwalanie liczenia, mniej zadań jest na główkowanie, mniej zadań logicznych. Mimo to jest bardzo różnorodnie i ciekawie. Wśród zadań znajdują się takie, które zdecydowanie są faworytem u mojego 7latka... zadania na czas tzn minutówki! Są różne zadania ułatwiające dodawanie i odejmowanie, zadania z treścią i wiele innych. Z resztą zobaczcie sami :)


POLECAMY!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates