czwartek, 26 lipca 2018

Bystry umysł - znane i lubiane

Kreatywnie w domuMatematyczne łamigłówki to jest to co moje tygryski lubią najbardziej ;) Chyba ich zaraziłam swoją miłością do matematyki. I dobrze... taki miałam zamiar i chyba udało mi się osiągnąć swój cel ;) Uwielbiam buszować po necie w wyszukiwaniu im ciekawych nowości wydawniczych z najróżniejszymi łamigłówkami matematycznymi. Ja uwielbiam je wynajdywać a oni bardzo lubią je rozwiązywać :) I choć dzisiejsze książki to żadna nowość to zdecydowanie seria ta przypadła nam do gustu.
Pierwsza z nich to książka pełna matematycznych łamigłówek, z którymi dzieciaki nie będą się nudzić. Rozwiązywanie kolejnych zadań to nie tylko nauka... to przede wszystkim ciekawa zabawa. Oprócz treningu w liczeniu, dzieciaki mają okazję poćwiczyć spostrzegawczość, porozwiązywać najróżniejsze zagadki nie tylko te logiczne a także odczytywać zaszyfrowane wiadomości. A aby sprawdzić poprawność rozwiązanych zadań, wystarczy zajrzeć na koniec książki – tam znajdują się odpowiedzi do zadań.


Tak bawimy się matmą! My się nie uczymy regułek, my poznajemy zasady panujące w świecie liczb... nauka przez zabawę to nasze główne motto.
Dla kogo przeznaczona jest książka? Hmm... Autor poleca ją dla dzieci 6+ ale ja uważam, że dodawanie w zakresie 100 czy tabliczka mnożenia to zdecydowanie jeszcze nie ten wiek ;) Myślę, że książka ta odpowiednia jest dla uczniów od 3 klasy wzwyż choć wśród zadań są i takie, z którymi poradziła sobie moja 5latka (np. sudoku, które jest u nas aktualnie na topie czy zadania na spostrzegawczość).


Druga książka z kolei wypełniona jest od pierwszej strony do ostatniej łamigłówkami obrazkowymi, z którymi to dzieciaki poćwiczą swoją spostrzegawczość. Zadania są bardzo zróżnicowane a grafika zachęca dzieci do działania. Poza typowymi zadaniami typu dopasuj do siebie czy znajdź różnicę między obrazkami, są tu również zadania typu sudoku, labirynt, puzzle. Myślę, że warto zainwestować w ową książkę bo to nie tylko niezły trening spostrzegawczości ale i koncentracji.

POLECAMY!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates