piątek, 7 września 2018

Odkrywamy dźwięki z AWM

Kreatywnie w domu

Wzbogacając bibliotekę malucha o nowe pozycje książkowe skrupulatnie wybieram te najlepsze. Jako, że przy starszych dzieciach dość słabo wspominam książeczki wydające z siebie różne dźwięki to i do dzisiejszej pozycji podchodziłam z lekkim dystansem. Z jednej strony przemawiały za nią bohaterowie... dzieci kochają zwierzaki, z drugiej zaś dźwięki... w uszach mam już muuuuuu. Moje obawy były niepotrzebne. Książeczka zawiera realistyczne i wyraźne dźwięki. Uff... kamień z serca. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze tak jest ;)


Za książeczkami przemawia również fakt posiadania bardzo grubych stronic. Fajnym pomysłem jest dodanie zakładek, które ułatwiają lokalizację danego zwierzaka. W książeczce znajduje się również panel z przyciskami, dzięki którym dziecko odkryje świat zwierząt domowych... pies, kot, koń, krowa, baranek oraz kura to bohaterowie książeczki. Szkoda, że nie ma świnki... przecież jest ona ulubieńcem dzieci wśród świata zwierząt. Książeczka jest niezwykle kolorowa ale jednocześnie bardzo przejrzysta. Poznając strona po stronie bohaterów, dziecko wzbogaca swoje słownictwo.
Książeczki kuszą również nieco starsze dzieci, które owszem przyciągają dźwięki ale i nie wielka ilość tekstu. Duża czcionka ułatwia zdecydowanie czytanie dzieciom stojącym u progu swej czytelniczej drogi. Olcia z wielką radością czytała książeczkę młodzej siostrze. Takie czytanie zdecydowanie dodaje skrzydeł. 


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates