wtorek, 18 września 2018

ZEGAR I KALENDARZ - ZAGADKI I ŁAMIGŁÓWKI

Kreatywnie w domu
Matematyczne łamigłówki to jest to co moje tygryski lubią najbardziej ;)Bez wątpienia  zaraziłam ich swoją miłością do matematyki. I dobrze... taki miałam zamiar i swój cel osiągnęłam ;)

Książeczki z tej serii... dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie, ułamki... zdecydowanie przypadły mojemu 8latkowi do gustu. Cieszę się, że Wydawnictwo nie spoczęło na laurach i wciąż poszerza serię o kolejną bardzo fajną książką i po cichu liczę, że to nie ostatnia! Bo rozwiązywanie kolejnych zadań z tych książeczek to nie tylko nauka... to przede wszystkim ciekawa zabawa. Choć znam takich, którzy twierdzą, że rozwiązywanie takich łamigłówek to tylko i wyłącznie nauka! Ja jednak twierdzę inaczej ;)

Dziś na tapecie czas i kalendarz.


Zadania w książeczkach są podzielone na części... od prostych po coraz trudniejsze, a zagadnienia wprowadzane są stopniowo, nie ma przeskakiwania ani omijania ważnych pojęć. W środku znajdują się wskazówki, objaśnienia i metody ułatwiające lepsze i bardziej efektywne zrozumienie danych pojęć. Są również szybkie quizy sprawdzające, czego dotychczas dziecko się nauczyło.


Wszystkie ćwiczenia zostały podzielone na cztery główne działy... określanie czasu, zegary cyfrowe,  jednostki czasu oraz więcej o czasie.


Godziny przed południowe i popołudniowe, zegary 12 godzinne, 24 godzinne i te cyfrowe... sporo już na ten temat mój 8latek wie, ale sporo jeszcze przed nim, a ta książeczka zdecydowanie ułatwi mu dalsze poszerzanie wiedzy o czasie.

Zadań jest moc! Każdy kto przebrnie przez nie od deski do deski zostanie mistrzem czasu i kalendarza. Będzie brylował wiedzą wśród kolegą a lekcje matematyki w szkole niczym go już nie zaskoczą.

POLECAMY!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates