niedziela, 4 listopada 2018

Reksio - książki mojego dzieciństwa

Kreatywnie w domuPamiętacie pieska, który odbija swoją podobiznę stemplem na taśmie filmowej i ten dźwięk charakterystyczny dla jakże lubiane przeze mnie bajki... bajki mojego dzieciństwa? Rocznik 80, w porywach 90 powinien wiedzieć jaką bajkę mam na myśli. Dla pozostałych mam podpowiedź... REKSIO.

Dziś będzie właśnie o nim... Reksio powraca w nowej odsłonie.
Reksio. Zimowa przygoda to historia zawierająca przestrogę dla wszystkich dzieci... aby dobrze sprawdzały lód zanim na niego wejdą. Lód może być niewystarczająco zamarznięty i o wypadek nie trudno. A my możemy nie mieć tyle szczęścia co Adaś, któremu z pomocą przyszły zwierzęta z gospodarstwa z Reksiem na czele. Historia ta zawiera nie tylko przestrogę ale również ukazuje wspaniałą postawę chłopca, który nie poddał się, nie zraził, gdy spotkało go przykre rozczarowanie, ponownie udał się na łyżwy tym razem upewniając się, że lód wytrzyma i nawet nauczył swojego przyjaciela kilku piruetów.


Z kolei Reksio. Niezawodny przyjaciel uczy empatii oraz tego, że czworonogom warto pomagać i można to czynić na wiele sposobów. Autorka we wzruszający sposób opisuje los zwierząt ze schroniska z perspektywy Reksia. Według niego każdy kot i pies zasługują na kochający dom. Nawet jeżeli ktoś nie może mieć zwierzątka w domu, to nie znaczy, że nie powinien odwiedzać ich w schroniskach.

Wspaniałe książki, które zabierają nas rodziców w sentymentalną podróż do czasów naszego dzieciństwa, ale i zachwycają najmłodszych. Książki ładnie wydane, piękne ilustracje, grube oprawy oraz spory format. POLECAMY!

Reksio. Zimowa przygoda
Reksio. Niezawodny przyjaciel

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates