czwartek, 1 listopada 2018

To my dzieci świata

Kreatywnie w domu
Każde dziecko jest inne... ma inne imię, inny wygląd, innych rodziców, ale każde wspaniałe. Każde ma jakieś zdolności, talenty, z którymi przychodzi na świat... jedni pięknie śpiewają, inni są wspaniałymi sportowcami, jeszcze inni mają matematyczny umysł, niektórzy są zafascynowani ludzkim ciałem czy tablicą Mendelejewa. Nikt nie może być najlepszy we wszystkich dziedzinach, każdy ma swój własny talent lub dziedzinę, w której jest bardzo dobry. I zawsze to staram się tłumaczyć moim dzieciom. Każde dziecko ma jakieś wady i braki. Jedno jest pewne... każde dziecko (i nie tylko dziecko) zasługuje na szacunek i miłość. Każde dziecko posiada cechy, umiejętności, dzięki którym jest wyjątkowe. I chociaż żyjemy w różnych częściach Ziemi, to dzieci mają podobne marzenia.... pragną być wolne, szczęśliwe i zdrowe. Jaki byłby świat jakbyśmy byli wszyscy tacy sami? Nudny!

Dziś pokażę Wam wspaniałą książkę, która w radosny sposób uczy życzliwości, akceptacji i otwartości na świat. Bo ktoś inny to ktoś wyjątkowy…


28 miejsc na świecie, w których żyją, śmieją i bawią się dzieci. Czasami inaczej wyglądają, coś innego jedzą, w coś innego grają. Mają jednak podobne marzenia, chcą być szczęśliwe i radosne. Przewodnikami po świecie, w którym żyje mnóstwo fajnych dzieciaków są Iga, Gutek i ich pies Globus. Razem z nimi zajrzymy do zimnej Skandynawii, a także poznamy dzieci żyjące w bardzo gorącym Sudanie. Wybierzemy się do Japonii, Egiptu, Brazylii czy Grecji. Poznamy nie tylko dzieci ale i charakterystyczne dla danego kraju zwierzęta, zabytki czy zwyczaje. Wspaniała książka zapraszająca najmłodsze dzieci do fantastycznej wspólnej zabawy. Książka z góry skazana na sukces... w końcu jej matką jest sama Eliza Piotrowska. My uwielbiamy każdą jej książkę!

To my dzieci świata

POLECAMY!


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates