sobota, 23 marca 2019

Księżniczka Zielinka

Kreatywnie w domu

Każda mała dziewczynka marzy aby zostać księżniczką. Każda mała księżniczka marzy o księciu... zaklętym w żabę, którego to mogłaby zmienić za pomocą jednego, słodkiego całusa w przystojnego, wysportowanego, a przy tym mądrego i szarmanckiego młodzieńca. Życie to nie bajka :)


Poznajcie Księżniczkę Zielinkę, która jest... żabą! I nijak ma się do tych wszystkich księżniczek śniących o księciuniach na białym rumaku. Ona wręcz przeciwnie, marzy aby zostać królową... piratów! Znudzona wszystkimi zalotnikami, z którymi próbują zeswatać ją rodzice, ucieka. Ucieka i trafia na statek piratów, opuszczony właśnie przez kapitana. W oka mgnieniu przejmuje dowodzenie i nakreśla nowy plan dla załogi. Mała ciałem, a wielka duchem żabka, wyrywa z marazmu załogę statku, prowadzi ją na morze by nieść pomoc potrzebującym. I wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, iż Zielinkę ogarnął smutek i tęsknota za rodzicami.

Jak z tęsknotą poradzi sobie mała żabia piratka? Czy uda się połączyć pasję i obecność bliskich?Historia o Zielince napisana jest wierszem, a zabawne, malownicze lustracje pełne drobiazgów wspaniale ze sobą współgrają. Historia z puentą, która została dzieciom w zrozumiały dla nich sposób przedstawiona. Książka łamie wszelkie stereotypy i pokazuje dzieciom, że warto marzyć!

Księzniczka Zielinka

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates