środa, 29 maja 2019

Pepe idzie...

Kreatywnie w domu

Bardzo lubimy "mądre" książeczki, które pozwalają dzieciom zrozumieć emocje - niekoniecznie tylko te pozytywne ale i trudne do zrozumienia przez dziecko. Przedszkolaki z racji swojego wieku nie ze wszystkim potrafią sobie jeszcze poradzić... radość, smutek, złość strach, nie wszystko rozumieją.


Pepe to bohater serii książeczek, które pomogą dzieciom przezwyciężyć lęk przed zupełnie nowymi sytuacjami. Pomaga oswoić się dzieciom z sytuacjami, z którymi nie miały wcześniej do czynienia. I tak w dwóch pierwszych książeczkach wspólnie z Pepe udamy się do fryzjera, a także wybierzemy się do kina.

Książeczki napisane przystępnym językiem, pełne ciekawych ilustracji  z mnóstwem szczegółów. Książeczki do wspólnego czytania zarówno przez rodziców jak i starsze rodzeństwo. Książeczki, które bawią i uczą jednocześnie, które stanowią zachętę do wspólnej dyskusji odnośnie lęków najmłodszych.

Książeczki świetnie opisują miejsca, które odwiedzają współczesne dzieci. Są bardzo prawdziwe i pełne humoru. Kto z nas nie zna smutku z powodu przerwanego biletu? Wprawne oko zauważy na ilustracji, że zmęczona mama zasnęła w kinie ;). Sam Pepe to niezłe ziółko – proponuje panu z pokaźną łysiną, że podaruje mu swoje obcięte włosy. Dzieciom łatwo będzie się utożsamiać z sympatycznym bohaterem.

Pepe idzie do fryzjera

Grzywka chłopca urosła do takiego stopnia, że przysłania mu świat, nie może on znaleźć w pokoju swojego ukochanego pluszowego królika. Co to oznacza? Trzeba skrócić grzywkę. Do tej pory mama obcinała chłopcu włosy, jednak tym razem chłopiec wpadł na genialny pomysł... obetnie ją sobie sam. Na ratunek przybywa jednak mama i wspólnie wybierają się do fryzjera. W salonie chłopiec poznaje fryzjerkę Funię. Co robi taka fryzjerka? Myje, obcina, modeluje i farbuje włosy. Przejęty Pepe zasiada na fotelu, otrzymuje duuuużą pelerynę. Zanim jednak pani obetnie mu włosy, musi mu je umyć... szampon pachnie mniamuśnie, woda jest w sam raz, ani jedna kropelka nie wpadła mu do oczu. Chłopiec przesiada się na inny fotel, który jeździ gór - dół. Wybiera sobie fryzurę jaką chciałby mieć... fryzurę na kosmitę :D A co jeśli pani obetnie mi ucho? Ciach, ciach i po wszystkim fryzura jest gotowa. Czy jednak będzie to ta wymarzona przez Pepe fryzura? Czy będzie on zadowolony?
Pepe idzie do kina

Wizyta w kinie... zwłaszcza ta pierwsza... duża sala, dość głośne dźwięki, ciemność... to może być dość stresujące doświadczenie dla przedszkolaków. Moje przedszkolaki swój "pierwszy raz" w kinie mają jeszcze przed sobą. Dlatego ta książka świetnie się u nas sprawdzi :)

Pepe wybiera się z mamą do miasta ale deszczowa pogoda pokrzyżowała im plany. Mama wpada więc na pomysł, żeby obejrzeli film... w prawdziwym kinie! Dla chłopca do zupełnie nowe przeżycie. Kukurydza i jej zapach, kolorowe plakaty... zachwyt pryska w momencie, gdy pan bileter niszczy chłopcu bilet. Do tego każdy siada na wyznaczonych miejscach i ta ciemność... skutecznie psują mu humor. Czy Pepe ostatecznie będzie zadowolony z wizyty w kinie?


Na końcu książek każdej książeczki zebrane zostały charakterystyczne przedmiotów dla opisywanego miejsca w postaci słownika obrazkowego. 

Jest jeszcze jedna gratka dla małych czytelników... dyplomy, które pozwalają upamiętnić pierwszą wizytę w salonie fryzjerskim czy w kinie. Przyznam się, że to genialny pomysł!POLECAMY!Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates