wtorek, 1 października 2019

Nowe przygody Pepe

Kreatywnie w domu


Bardzo lubimy "mądre" książeczki, które pozwalają dzieciom zrozumieć emocje - niekoniecznie tylko te pozytywne ale i trudne do zrozumienia przez dziecko. Przedszkolaki z racji swojego wieku nie ze wszystkim potrafią sobie jeszcze poradzić... radość, smutek, złość strach, nie wszystko rozumieją.

Pepe to bohater serii książeczek, które pomogą dzieciom przezwyciężyć lęk przed zupełnie nowymi sytuacjami. Pomaga oswoić się dzieciom z sytuacjami, z którymi nie miały wcześniej do czynienia. O dwóch pierwszych książeczkach możecie poczytać TUTAJ. Dziś pokażę Wam dwie kolejne, które pozwolą dziecku oswoić się z lękiem przed pierwszym lotem samolotem a także przed nauką jazdy na rowerze.


Pepe jeździ na rowerze
W życiu każdego dziecka przychodzi taki moment, w którym przesiada się z biegówki na rower z pedałami, bądź też od razu zaczyna jazdę na rowerze. Nauka jazdy na rowerze do łatwych nie należy - jednoczesne utrzymanie równowagi, kierowanie, pedałowanie i jeszcze hamowanie! Tyle trudnych rzeczy do opanowania na raz. Ale zanim nauka trzeba wybrać sprzęt... swój pierwszy, wymarzony rower. To też nie lada wyzwanie bowiem na który model się zdecydować jak jest ich aż tyle! A rower musi być dostosowany do wieku, wzrostu a także umiejętności małego cyklisty. Do roweru koniecznie trzeba zakupić kask oraz pakiet plasterków na stłuczone łokcie i kolana. Jak wyglądały pierwsze próby Pepe? Nie za dobrze... nie udało mu się uniknąć drobnych kontuzji, upadków czy lądowaniem w krzakach. Czy uda mu się opanować tą trudną sztukę jazdy na rowerze?

Bardzo wartościowa książka ponieważ nie tylko lęki związane z nauką jazdy na rowerze są w niej poruszane. Dzieci poznają również podstawowe przepisy i znaki drogowe. Dowiadują się, że są takie miejsca, w których to jazda rowerem jest wskazana ale i o takich miejsca, w których pojawienie się rowerzysty może powodować zagrożenie. 


Pepe leci samolotem
Pierwszy lot samolotem to wielkie wyzwanie nie tylko dla dziecka, ale również dla wielu dorosłych. Dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować i jeszcze przed startem zapoznać ze wszystkimi procedurami obowiązującymi na lotnisku oraz na pokładzie. 

Nasz główny bohater z mamą wyjeżdża na wakacje i po raz pierwszy będzie podróżował samolotem. Niestety na lotnisku Pepe nie widzi samolotów, tylko tłumy pasażerów. Przechodzi razem z mamą przez wszystkie niezbędne odprawy związane z bezpieczeństwem i zdaje sobie sprawę, że jego lot nie byłby możliwy bez najważniejszego dokumentu, jakim jest paszport. Ileż obowiązków mają pasażerowie zanim dostaną się na pokład. Jak minie Pepe podniebna podróż? Czy dotrze do celu bezpiecznie?
Jest jeszcze jedna gratka dla małych czytelników... dyplom, które pozwala upamiętnić moment, w którym maluch nauczył się jeździć na rowerze a także paszport małego podróżnika. Przyznam się, że to genialny pomysł! 


Książeczki napisane przystępnym językiem, pełne ciekawych ilustracji  z mnóstwem szczegółów. Książeczki do wspólnego czytania zarówno przez rodziców jak i starsze rodzeństwo. Książeczki, które bawią i uczą jednocześnie, które stanowią zachętę do wspólnej dyskusji odnośnie lęków najmłodszych.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates