sobota, 14 grudnia 2019

Alicja w krainie przyszłości czyli jak działa sztuczna inteligencja

Kreatywnie w domu

Pamiętacie książkę Sen Alicji, czyli jak działa ludzki mózg? Dla przypomnienia pisałam o niej TUTAJ. To najlepsza książka jaką kiedykolwiek miałam w ręce jeśli chodzi o ludzkie ciało, a dokładniej o poszczególne jego organy. Dzisiejsza książka jest kontynuacją Snu Alicji... książka przeznaczona jest dla dzieci, ale zachwyci na pewno również nie jednego dorosłego. Przyznam się bez bicia, że sama ją przestudiowałam od deski do deski. I nie zrobiłam tego po to aby zabłysnąć wiedzą przed dzieckiem ale po to aby wiedzieć, jak poruszać się w świecie botów, robotów i algorytmów. Tak, tak dobrze czytacie :) Genialna książka zarówno pod względem merytorycznym jak i wizualnym.


W domu Alicji pojawia się nowy członek rodziny - Basia, która jest robotem humanoidalnym potrafiącym w mig odpowiadać na różne pytania ale jest coś czego nie potrafi. Nie potrafi chodzić. Co jest trudnego w chodzeniu? Możecie się domyśleć, że ta książka Wam to doskonale wytłumaczy. A tłumaczyć będzie wujek Alicji, który zajmuje się konstruowaniem robotów. Alicja ma milion pytań na temat świata sztucznej inteligencji i tego do czego jej używamy, pytań odnośnie robotów i komputerów. Odpowiedzi jakie dostaje Alicja, a zatem i czytelnik w większości są w formie obrazowej.Książka, w której znajdziecie ogrom wiedzy, a zarazem książka która pomoże Wam znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie... czy roboty mogą zastąpić człowieka.

POLECAMY!


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates