wtorek, 11 lutego 2020

Magiczne Quizy

Kreatywnie w domu


Nauka przez zabawę to główne hasło promujące nasz blog. Nie wyobrażam sobie nauki w inny sposób zwłaszcza na etapie przedszkolnym. Nie zawsze mam czas i chęci na tworzenie nowych kart pracy czy pomocy edukacyjnych moim domowym przedszkolakom, dlatego też cieszę się na każdą nowość pojawiającą się w domu, która choć odrobinę zajmie dzieciaki. Jedną z nowości w ostatnich dniach są Magiczne quizy Wydawnictwa Aksjomat.


Dlaczego quizy są magiczne? Może za sprawą pytań? Nie, nie! Odpowiedź skrywa się w... odpowiedziach, które to pokryte są magiczna farba zapewniającą wielokrotną zabawę. Czarne pola znikają i pojawiają się na nowo. Aby wskazać odpowiedź, należy delikatnie potrzeć pokryty farbą termiczną kwadracik przez około 5 sekund. Pod wpływem ciepła po jawi się znaczek poprawnej lub błędnej odpowiedzi. Po chwili obrazki wskazujące odpowiedzi znikają, znów pojawiają się czarne pola i możemy zabawę rozpocząć od nowa. Coś nowego, coś innego, coś co zaskoczyło moje dzieciaki! Nauka może być zabawą, wystarczy dobrze dobrać pomoce ;)

Mamy dwa rodzaje quizów... dla młodszych dzieci - przedszkolaków i dla starszaków - uczniów klas 1-3. Każdy z nich wydrukowano na trwałych kartach spiętych czy to spiralą (w przypadku quizów dla młodszych dzieci) czy to klipsem (quizy dla starszaków).


Quizy dla przedszkolaków zawierają po 76 pytań obrazkowych. Pytania są różne... są takie, które moje przedszkolaki zgadują od strzały, ale są i takie, na które nie znają jeszcze odpowiedzi.
Warto dodać, że pytania z magicznymi odpowiedziami stanowią połowę pytań, druga połowa pytań posiada standardowe odpowiedzi.


Quizy dla starszaków to quizy matematyczne.

Dodaję i odejmuję do 100 zawiera pięć działów, które kolorystycznie zróżnicowano dla łatwiejszego poruszania się. W każdym dziale wzrasta stopień trudności dodawania i odejmowania. Zaczynamy od podstaw by z kartki na kartkę rozwiązywać coraz trudniejsze przykłady. Dziecko wykonuje obliczenia i samo się sprawdza to jest to co sprawia dzieciakom największą frajdę!

Tabliczka mnożenia do 100 wykonana jest na identycznej zasadzie :)

POLECAMY Quizy dla maluchów i starszaków, zwłaszcza, że są one bardzo poręczne, zmieszczą się w każdej torebce, a od tego już krok aby dziecko mogło z niego korzystać w poczekalni u lekarza czy podczas podróży :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates