środa, 26 lutego 2020

Puzzle, układanki i gry od ALEXANDER

Kreatywnie w domu

Alexander to polska marga puzzli, układanek oraz gier. W swojej ofercie posiadają proukty zarówno dla maluszków, przedszkolaków i starszaków, a i dla rodziców co nieco się znajdzie. Zakres wiekowy dość spory:) Marka znana chyba większości z nas :) Dziś zagościła również u nas...


Puzzle - CIENIE to zestaw dla najmłodszych maluchów. Producent zaleca je dla dzieci 3+, moja 2latka znakomicie sobie z nimi radzi :)


Puzzle te to 24 pary składające się z obrazka i jego cienia. Maluch musi połączyć je ze sobą. Nie są to jednak typowe puzzle. Każda para układanki ma inny kształt łączeni co sprawia, że w wyniku błędnie dobranych elementów maluch nie złoży ich w całość. Osobiście wolałabym aby elementy były "puzzlowe" - nie rozsypywałyby się maluchom po ułożeniu.


Puzzle te znakomicie rozwijają u maluchów spostrzegawczość, koncentrację i analizę wzrokową. 


Puzzle magnetyczne FARMA to puzzle dla nieco starszych maluchów, choć moja 2 latka również je układa z tą różnicą, że jej obrazki nie są tak idealnie ułożone jak ułoży to 3-4 latek :)


Zestaw składa się z z kolorowej planszy, 8 kart do odwzorowania oraz 24 elementów magnetycznych związanych farmą, a wśród nich mamy gospodarza i gospodynię, konia, owcę, kota, psa, koguta i krowę itp.Zabawa polega na układaniu na planszy z tłem poszczególnych obrazków tak, by tworzyły za każdym razem inną scenkę z karty wzoru. Elementy magnetyczne są dość grube, dobrze wykonane i nawet małe, nieporadne rączki będą w stanie je "ogarnąć". Elementy nie odpadają od tablicy, a to duży plus.
Puzzle te dzieci mogą również układać według własnego pomysły, według tego co podpowie im wyobraźnia, stwarzając przy tym niesamowite historie. Tak więc poza ćwiczeniem koordynacji oko-ręka oraz spostrzegawczości maluchy rozwijają również kreatywność, wyobraźnię oraz poszerzają swoje słownictwo. Czego chcieć więcej?Moje na górze Junior to hit odkąd pojawił się w naszym domu. Gra przeznaczona dla przedszkolaków ale i nasz starszak równie dobrze bawi się grając z siostrami.W grze może brać udział aż 6 osób. Im więcej, tym jest weselej :) W zestawie znajdziemy karty pytań. Każda z nich zawiera trzy pytania. To na które pytanie będziemy odpowiadać powie nam kostka, której boki oznaczone są kolorami odpowiadającymi kolorom znajdujących się na kartach. Jakie pytania na nas czekają? Różnorodne, takie z odpowiedziami którymi poradzi sobie przedszkolak. 

Co ma wielkie oczy? Strach? Wieloryb? Kot ze Shreka? Rozwiązań jest milion, wszystko zależy od twojej wiedzy, pomysłowości i … refleksu!
Bez wątpienia prawdziwą atrakcją gry są plastikowe łapki i jakby na to nie patrzył to one odgrywają główne skrzypce podczas gry. Bowiem ta łapka, która po upływie mierzonego czasu znajduje się na górze daje jego właścicielowi punkt. A każdy zdobyty punkt przybliża do zwycięstwa końcowego.
Ostatni zestaw to MONTINO rurki 3D. Zestaw, który pozwala dzieciom zarówno przedszkolakom jak i starszakom wykazać się kreatywnością. Zestaw składający się z plastikowych rurek oraz złączek.Rurki mają trzy różne długości, dzięki czemu mogą powstawać najróżniejsze konstrukcje.
Zestaw ten wpływa na rozwój dzieci poprzez ćwiczenie zdolności planowania, koncentracji, motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej. Do zestawu dołączona jest instrukcja z kilkoma przykładowymi konstrukcjami, ale jak widzicie dzieciaki lubią mieć swoje wizje ;)


POLECAMY!!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates