poniedziałek, 19 października 2020

Szkolny niezbędnik - seria książek od Wyd. Olesiejuk

Kreatywnie w domu

Rok szkolny w pełni. Mija nam on zupełni inaczej niż w poprzednich latach. Zrezygnowaliśmy bowiem z codziennej gonitwy nie tylko tej porannej ale i popołudniowej. Uczymy się swoim tempem, bez pośpiechu, złości i frustracji. A w zdobywaniu wiedzy pomagają nam świetne książki, których zawartość pozwala nam w szybkim tempie wykonać powtórkę z danego działu z każdego przedmiotu.Szkolny niezbędnik to seria 10 książek - każda książka to inny przedmiot. Szkolny niezbędnik to książki wydane przez Wydawnictwo Olesiejuk.

Co charakteryzuje wszystkie książki? 

Fakt, iż są one w pełni zgodne z aktualną podstawą programową i napisane przestępnym, zrozumiałym dla uczniów językiem. 

Szata graficzna jest tak skonstruowana, że z książek korzysta się łatwo i przyjemnie. Duża liczba tabel, grafik, schematów, zdjęć i reprodukcji zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają naukę. 


Na kartach książek z języka polskiego dzieci otrzymują wszystkie zagadnienia z polskiej ortografii i gramatyki, omówione zasady ortograficzne, które są wymagane w szkole, a dodatkowo mogą sprawdzić się w przykładowych dyktandach.  W książce poświęconej wypracowaniom, uczniowie krok po kroku nauczą się, jak dobrze napisać różne formy szkolnych wypowiedzi... opowiadanie twórcze, opowiadania z dialogiem, opowiadanie z elementami opisu, list, ogłoszenie, opis postaci, opis sytuacji, opis pejzażu, opis dzieła sztuki, e-mail, streszczenie, przepis, notatka, pamiętnik, dziennik, plan wydarzeń. Każda forma jest zilustrowana przykładowym wypracowaniem. To zdecydowanie pozycja, którą warto mieć w domu.


Historia prezentuje najistotniejsze wydarzenia z historii Polski i historii powszechnej oraz podsumowują ją. Najważniejsze fakty dotyczące danego tematu są starannie wypunktowane, co zdecydowanie ułatwia powtórki :)

Biologia pomaga zrozumieć wybrane zagadnienia na poziomie klas 5-8 szkoły podstawowej. Atutem publikacji są ciekawostki przydatne do prezentacji, ilustracje, schematy ułatwiające powtórkę do klasówki oraz zadania utrwalające wiedzę.

Geografia wyjaśnia ważne zagadnienia, tłumaczy zjawiska zachodzące w przyrodzie oraz zachęca do odbycia podróży – tych dalekich i tych bliskich po kuli ziemskiej.

Chemia i fizyka jeszcze długo przed nami ale książki mamy już na półce :) 

Chemia - pomaga zrozumieć najważniejsze zagadnienia z tego przedmiotu na poziomie klas 7-8 szkoły podstawowej. W obrazowy i prosty sposób omawia trudne pojęcia, zawiera schematy i ilustracje ułatwiające zapamiętywanie oraz zadania sprawdzające i utrwalające wiedzę. 

Fizyka - tłumaczy zjawiska, zasady i prawa, pomaga zapamiętać wzory. Porządkuje wiedzę z fizyki na poziomie klas 7-8 szkoły podstawowej. Daje praktyczne wskazówki, jak rozwiązywać zadania z każdego działu.

W książce poświęconej językowi angielskiemu znajdziemy obowiązkowe czasy gramatyki angielskiej, ich wyjaśnienie wraz z przykładami, tematy dotyczące różnych części mowy, specjalnych słówek., a wszystko na poziomie klasy 4-6. Pozycja zawiera mnóstwo przykładów oraz ciekawych powiedzonek. 
Zdobywanie wiedzy z tak świetnie przygotowanymi książkami to czysta przyjemność. Sprawdzą się one zarówno podczas edukacji domowej, jak i wśród uczniów chodzących do szkoły. Książki, które zdecydowanie ułatwiają życie uczniom. Nie muszą oni bowiem przekopywać internetów w poszukiwaniu informacji. Tu mają wszystko pod ręką podane jak na dłoni :)


POLECAMY!


 

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates